13.02.2017 737

Зарплатні картки заборонено? Жми "Клас"!

Інна Музичук, керівник мережі регіональних прес-офісів ПриватБанка: Шановні представники ЗМІ. Кожен наш прес-секретар в кожній області вже, вибачте, задовбався коментувати ваш вкид від 2014 року, який ви публікуєте як "СВІЖА ПОСТАНОВА НБУ!!! ШОК! СЕНСАЦІЯ!"


Нашо ви це робите, скажіть будь ласка? Люди потім бігають по усьому ФБ і переказують ті ваші страшилки, переживають. Дякую усім, хто познімав публікації після отримання коментарів від банку».
Інформація про нібито заборону українцям вільно користуватись зарплатними картками, а також картками для отримання стипендії, пенсії, виплати на дітей та інших цільових зарахувань, вже далеко не нова, а датована ще 2014 роком. Ще раз про суть цієї постанови.
Постанова Нацбанку, головним чином, торкається питання податкового обліку рахунку. Цей порядок жодним чином не зобразиться на питанні власного користування карткою. Мова йде про те, що у випадку, коли банк нараховує додатковий дохід на залишок коштів на карті, то на цей дохід повинен бути нарахований відсоток податку, знову ж таки, якщо цей дохід буде. Разом з тим, згідно законодавства, зарплатні рахунки не можуть бути оподатковані, відтак зарплатний рахунок у фінансовій звітності ведеться окремо, а особистий - окремо.
Спробуємо розглянути на конкретному прикладі. Банк нараховує 10% річних на залишок на карті - фактично дохід по депозиту, та із зарплати він не вираховується. Але користувач картки може покласти на зарплатну картку і інші кошти, на які також буде нараховуватись відсоток доходу, вже оподаткований. Отже, для того, щоб не брати зайві податки на дохід, і прийнято таку постанову. У сучасних банках вже давно на одній пластиковій картці користувача ведеться декілька рахунків. Погодьтесь, власнику картки, здійснюючи платіж, не цікава внутрішня механіка бухгалтерських та податкових проводок. Головне, що гроші швидко платяться і так само швидко зараховуються.
Наприклад, до зарплатної карти ПриватБанку відразу підв'язане кілька бухгалтерських рахунків, це рахунок для перерахування зарплати, рахунок для особистих коштів, рахунок для бонусів, зароблених в мережі БонусПлюс. Це як гаманець, в якому кілька різних кишеньок, та ви ж користуєтесь в цілому гаманцем. Так що жодної заборони користуватися зарплатними чи іншими цільовими картками ніхто не вводив.
Автор: Інна Музичук

Оценка материала:

5.00 / 1
Зарплатні картки заборонено? Жми "Клас"! 5.00 5 1
Бизнес / Финансы и банки
13.02.2017 737
comments powered by Disqus
Еще материалы раздела «Финансы и банки»
 • Дайте еще докапитализации. И еще. И еще немножко Дайте еще докапитализации. И еще. И еще немножко

  Вот, что мне нравится в государственных финансовых менеджерах - это их застенчивость. Получив почти 30 млрд гривен рефинансирования от НБУ, и отчитавшись о росте депозитов и стабилизации финансового положения – национализированный Приватбанк попросил ещё докапитализации.

 • Как будет работать НБУ без Гонтаревой Как будет работать НБУ без Гонтаревой

  В очередной раз ходят слухи, что Гонтарева подала в отставку. Раз в десятый за последние пару лет. Каждый раз на ее место прочат персонажей один краше другого, одни фамилии которых заставляют сомневаться, что глава НБУ пойдет куда-то. Шутка ли, фантазия так ограничена, что туда зовут Арсения Петровича, которому оно уже не надо, или достают из нафталина Ющенко или Стельмаха, которых трудно представить в другом месте, кроме пасеки. Или поборника печатного станка Данилишина. И ни одной фамилии независимого технократа, который бы был профессионалом и приветствовался бы рынком. Да еще и в процессе переговоров с МВФ, где подпись главы НБУ одна из четырех, которые ставят под меморандум.

 • Через схеми із банку «Хрещатик» було виведено активи вартістю 3 млрд грн – ФГВФО Через схеми із банку «Хрещатик» було виведено активи вартістю 3 млрд грн – ФГВФО

  У рамках ліквідаційної процедури, розпочався продаж активів ПАТ «КБ «Хрещатик». Отримані у процесі реалізації кошти спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банку. Попри те, що «на папері» вартість активів банку, включених до ліквідаційної маси, склала 8,13 млрд грн, незалежні ліцензовані оцінщики оцінили їх у 2,65 млрд грн. При цьому, по сумі затверджених акцептованих вимог кредиторів ПАТ «КБ «Хрещатик» є одним із найбільших банків, в яких розпочато процедуру ліквідації – 6,15 млрд грн. Сьогодні Фондом подано 66 заяв про вчинення кримінальних правопорушень, направлено 220 позовних заяв та відкрито 270 виконавчих проваджень у тому числі з метою повернення виведених ТОП-менеджментом банку активів.

 • Гонтарева заявила, что крупных банкротств банков уже не будет Гонтарева заявила, что крупных банкротств банков уже не будет

  Глава Национального банка Валерия Гонтарева считает, что крупных банкротств банков на рынке больше не будет.

 • Минфин готов к приватизации Укргазбанка, покупателей нет Минфин готов к приватизации Укргазбанка, покупателей нет

  Министерство финансов Украины технически готово к приватизации государственного Укргазбанка, который наиболее подготовлен для входа частных инвесторов, однако пока не нашел покупателей.