НОВОСТИ ДНЯ: В ПАСЕ создали следственный орган для расследования коррупции в организации  Гройсман: Семенченко координировал блокаду Донбасса с Россией  Глава Приватбанка Шлапак подал в отставку  В зоне АТО военные обезвредили диверсионную разведгруппу  Тендеры на внедрение 4G запланированы на осень  Официально: Приватбанк докапитализируют на 38,5 миллиарда  Госдеп США: Россия управляет боевиками, обучает их и финансируетвсе новости дня
Политика
Европа
09.05.2017 291

Макрон переміг, але попереду ще парламентські вибори

Перемога Макрона над Марін Ле Пен на президентських виборах у Франції - це зняття гостроти меншої з проблем. Так, проросійська ксенофобська відьма цього разу не стала президентом. Хоча вихід у другий тур виборів - це вже й так відкрита і явна загроза, яка далеко не втекла.

Справа в тому, що французька конституція складена таким чином, що президент у Франції може бути важливим та впливовим політичним гравцем лише за виконання однієї передумови - наявність своєї більшості у парламенті. В разі, якщо цього не сталось, президент Франції - безвольний спостерігач за тим, що робить уряд і парламентська більшість.
А парламентські вибори у Франції відбудуться в червні.
І тут варто пригадати зовсім нікудишні результати соціалістів та непогані результати різних крайніх (і правих, і лівих) на президентських виборах. Додайте сюди дуже незлий результат Марін Ле Пен, приплюсуйте те, що політична, економічна та соціальна ситуація, що дозволила їй отримати вчорашній результат не змінилась. Згадайте, що партія Макрона не має ні досвіду, ні оргструктури, бо є новою....
Все лише починається. Необов"язково закінчиться якось катастрофічно, але те, що наступні кілька років ситуація у Франції не буде простою - це факт.
Заяву Порошенка про якогось надійного друга України Емануеля Макрона просто соромно коментувати.
Так, Макрон виступає з позиції необхідності зміцнення Європейського Союзу. Це добре - нам, Україні, потрібен сильний ЄС. Але тематика ЄС нині має такий контекст, що парламентські вибори у Франції явно легше виграти чи вести критикуючи, ніж підтримуючи європейську ідею. Макрон, підтримуючи ідеї об"єднаної Європи, буде змушений критикувати Брюссель, здійснювати певний дипломатичний тиск. Без парламентської і урядової підтримки, однак, все це може виявитися пустим звуком.
Наступна причина, яка, я так думаю, дозволила Порошенку назвати Макрона "надійним союзником України" - це його позиція щодо необхідності підтримання санкцій проти Росії. Але давайте скажемо прямо, це було вигідно Макрону, перш за все, з точки зору внутрішньополітичного позиціонування. Росія стає для європейців щодня більш токсичною темою, а його основний опонент Марін Ле Пен аргументовано вважалась фавориткою Кремля. Чи означає це "надійне союзництво з Україною"? Ну, хіба якщо мислити надто схематично і видавати бажане за дійсне.
Та й знову таки - ні досвіду в дипломатії, ні історії попередніх взаємин з РФ, ні розуміння, як реалізовуватиметься будь-яка політика Макрона за умови відсутності урядової та парламентської підтримки, ні, тим більше, якогось "українського досьє". Навіть якщо Макрон виявиться послідовним у своїй критиці Росії, він може виявитися не надійним, а дуже кволим політичним союзником.
Але знову ж таки - багато що залежатиме від результатів наступних парламентських виборів у Франції в червні цього року.
Тому, відкоркувавши шампанське за перемогу "надійного союзника", не забуваймо, що для нього все лише починається.
Автор: Богдан Яременко

Оценка материала:

5.00 / 1
Макрон переміг, але попереду ще парламентські вибори 5.00 5 1
Политика / Европа
09.05.2017 291
comments powered by Disqus
Еще материалы раздела «Европа»
 • Про мечты и фобии. Гельмут Коль (3 апреля 1930 — 16 июня 2017) Про мечты и фобии. Гельмут Коль (3 апреля 1930 — 16 июня 2017)

  У канцлера ФРГ Гельмута Коля была большая мечта и огромный страх. Он хотел объединить Германию и слегка очистить страну от турок. Про мечту все знают, а сейчас про фобию.

 • Макрон V.S. Марин Ле Пен, или Подругу Путина спасут лишь теракты Макрон V.S. Марин Ле Пен, или Подругу Путина спасут лишь теракты

  Итак, второму туру президентских выборов таки, что было вполне предсказуемо, с учетом распределения симпатий избирателей. Хотя, многим может показаться, что итоговые результаты выглядят несколько угрожающе, как-никак, разрыв между лидерами гонки минимальный - у экс-министра экономики Франции Эммануэля Макрона 23,8%, а у лидера партии «Национальный фронт» Марин Ле Пен - 21,5%. Однако, не всё так радужно, на самом деле, для фанатов Ле Пен.

 • Безвіз. Рішення прийнято, що тепер? Безвіз. Рішення прийнято, що тепер?

  Богдан Яременко, дипломат: Я не зміг сьогодні відповісти десь на 4-5 прохань про коментарі по безвізу. Зроблю раз та гаразд.

 • Президентские выборы во Франции не сулят Европе ничего хорошего Президентские выборы во Франции не сулят Европе ничего хорошего

  С неожиданным избранием Бенуа Амона кандидатом на пост президента от французских социалистов еще более отчетливо обозначилась тенденция, не сулящая ничего доброго Европе. Большинство кандидатов явно дистанцируются от ЕС, в приоритете – проблемы суверенитета и защиты от последствий глобализации, с которыми Европа не справилась. Пришел черед национальных государств.

 • Геополитика: стратегия России проста – разделяй и властвуй Геополитика: стратегия России проста – разделяй и властвуй

  Цели России известны: Путин хочет покончить с европейской системой безопасности в ее нынешнем виде, ему нужны двусторонние сделки с многочисленными разобщенными партнерами - по поставкам энергоносителей, по безопасности, по обороне - и в каждой из этих сделок Россия, как страна крупная, будет иметь превосходство и решающее слово.