НОВИНИ ДНЯ: СБУ розкрила особливість своїх морських дронів  Таємнича далекобійна зброя України: чим луплять по території РФ — огляд  Заморозки та дощі: до України суне циклон  Байден не вірить, що напад Ірану на Ізраїль переросте у ширшу війну – Кірбі  Найбільші медіа США закликали Байдена і Трампа провести дебати  За адресою, на роботі, на блокпосту. Повістки можуть вручати не тільки ТЦК  Синоптики дали прогноз на робочий тижденьвсі новини дня
Бізнес
Технології
07.08.2018 3064

На МКС создали самое холодное место во Вселенной

Атомы рубидия довели почти до температуры абсолютного нуля.  

Ученые NASA впервые создали на борту Международной космической станции (МКС) конденсат Бозе-Эйнштейна, охладив атомы рубидия до температуры, равной одной десятимиллионной части кельвина выше абсолютного нуля (один кельвин равен минус 272,15 градуса Цельсия).

Это примерно на три кельвина ниже, чем средняя температура космического пространства. Об этом сообщается в пресс-релизе Jet Propulsion Laboratory.

При абсолютном нуле, равном минус 273,15 градуса Цельсия (ноль кельвинов), атомы вещества должны полностью прекратить движение. Однако это недостижимо на практике из-за нулевых колебаний - квантовых флуктаций, проявляющихся при достижении системой минимального энергетического состояния.

Такой эффект наблюдается в конденсате Бозе-Эйнштейна, состоящего из бозонов — частиц (или атомов), которые могут занимать одно и то же квантовое состояние.

Поскольку все частицы способны достигнуть минимального энергетического уровня, весь конденсат перестает взаимодействовать с атомами окружающего вещества. В результате этого, например, исчезает сила трения и возникает сверхтекучесть.

На Земле конденсат Бозе-Эйнштейна существует доли секунды, однако на космической станции продолжительность существования этой формы материи достигла пяти-десяти секунд. Кроме того, ученые способны воспроизводить эксперименты в течение шести часов в день.

Ожидается, что фаза активных исследований в рамках проекта Cold Atom Laboratory начнется в начале сентября и продлится три года.

В будущем ученые планируют достигнуть еще более низких температур, а также использовать для создания конденсата Бозе-Эйнштейна изотопы калия.

Оценка материала:

5.00 / 2
На МКС создали самое холодное место во Вселенной 5.00 5 2
Бізнес / Технології
07.08.2018 3064
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.