<
НОВИНИ ДНЯ: Астрономи відкрили найбільшу чорну діру Чумацького Шляху: вона у 33 рази перевищує Сонце  Чому літаки США захищали Ізраїль, а не Україну: аналіз The Atlantic  Простий і швидкий салат із пекінської капусти  Місія Juno NASA відобразила вулканічний світ супутника Юпітера  В Україні розбудовують одну із АЕС: її потужності перевищать окуповану Запорізьку атомну станцію  У Путіна підтвердили, що виводять "миротворців" із Нагірного Карабаху  Теплий картопляний салат: оригінальний рецепт на чотири порціївсі новини дня
Бізнес
Технології
05.10.2018 2895

Украинский фермер заложил первый промышленный сад киви, который выдерживает до минус 28 градусов

Фермер Вячеслав Кантур заложил в Черкасской области первый в Украине промышленный сад киви. Культура адаптирована к украинскому климату, уже несколько лет выращивается в Закарпатье, а теперь и в центре Украины.

Об этом сообщает Национальная Академия Аграрных наук Украины на своей странице в Facebook.

Фермер использует саженцы морозостойкого сорта Карпат — на его акклиматизацию к нашим климатическим условиям понадобилось 17 лет. Теперь куст выдерживает температуру до минус 28 градусов. В 2018 году на 0,5 гектара Вячеслав Кантур посадил первую промышленную плантацию — 500 саженцев. Следующей весной планирует сажать 5 тыс. саженцев на 5 гектар", - говорится в сообщении.

Такой бизнес требует немало инвестиций. Стартовые вложения для посадки сада киви - $15 тыс. на гектар. Стоимость капельного полива на полгектара — около $1, 5 тыс. Киви — это лиана, и ей нужная опора. Крепкие шпалеры на гектар — это еще $4 тыс. инвестиций. Около $2 тыс. будет стоить улучшение грунтовых условий, и еще около $3 тыс. придется потратить на присмотр за растением в течение 3 лет до первого урожая.

Однако в первый же урожайный год инвестиции в сад окупаются с избытком. Минимальная урожайность с куста — 30 кг, и если на гектаре 1 тыс. кустов, то урожай составит 30 тонн. При минимальной закупочной цене в 1 евро/кг ягоды выходит 30 тыс. евро с гектара.

“Планирую, что до 2020 года плантация киви будет составлять 10,5 гектара. И такая площадь сада позволит получать как минимум 500 тыс. долларов в год", - рассказал фермер.

Оценка материала:

5.00 / 1
Украинский фермер заложил первый промышленный сад киви, который выдерживает до минус 28 градусов 5.00 5 1
Бізнес / Технології
05.10.2018 2895
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.