<
НОВИНИ ДНЯ: Розкрита одна з таємниць виникнення життя на Землі – дослідження  Виробник Iris-T анонсував передачу Україні ще однієї ЗРК найближчими тижнями  Російські кораблі створюють загрозу в Балтійському морі — очільник МЗС Швеції  Рецепт ніжного "Наполеону" з вишнею  Церковний календар на травень 2024 року: дата Великодня та інших важливих релігійних свят  Дощі чи сонце? Синоптики розповіли, якої погоди чекати в Україні на Великдень  США хочуть дати фінансову допомогу Україні в кредит, але його можуть списативсі новини дня
Бізнес
Технології
13.12.2018 1985

Украинцев предупреждают о новом вирусе, который вредит MS Windows

Киберполиция предупредила о вредоносном вирусе, нацеленном на пользователей операционной системы MS Windows, и предоставила советы, как его обезвредить.

Об этом сообщает Правительственный портал.

"Создано вредоносное программное обеспечение, нацеленное на пользователей операционной системы MS Windows. Специалисты с киберполиции 11 декабря начали фиксировать факты распространения этого вредоносного программного обеспечения. В целом оно было нацелено на пользователей, являющихся частными нотариусами Украины", - отметили в киберполиции.

Сообщения с вредоносными приложениями поступали бы от имени государственных учреждений, в частности, судов разных инстанций.

Для заражения компьютеров пользователей злоумышленники использовали несколько видов вредоносного программного обеспечения (далее - ВПО), имеющих схожий функционал. При этом использовались разные методы их распространения (например, пользователи получали архивные файлы, которые внешне выглядели как файлы формата .pdf).

По информации Киберполиции, было подделано также содержание этих файлов - внешне они выглядели как отсканированный документ, созданный от имени государственного учреждения. В других случаях распространение вируса проходило с помощью документов формата .docx со встроенным вредоносным "OLE" объектом. После открытия документа пользователем проходил запуск вредоносного программного обеспечения. Автоматически проходило добавления записи в реестр операционной системы для его автозагрузки.

Во время углубленного анализа специалисты с киберполиции установили: каждый раз ВПО запускалось с папки системного диска. Обнаруженное вредоносное программное обеспечение переходило в скрытый режим ожидания соединения и в полной мере предоставляло доступ к ресурсам компьютера жертвы.

Согласно результатам анализа, указанное ВПО является модифицированной версией легального программного обеспечения "RMS TektonIT".

Во избежание заражения своих компьютеров Департамент киберполиции советует пользователям соблюдать несколько советов.

Во-первых, ни в коем случае не открывать письма от сомнительных адресатов с сомнительным содержанием. Перед открытием лучше получить подтверждение в отправителя такого письма другими возможными средствами связи.

Во-вторых, установить лицензионное программное обеспечение операционной системы и использовать антивирусные программы.

В-третьих, систематически обновлять операционную систему и программные продукты.

В-четвертых, не предоставлять доступ к персональному компьютеру посторонним лицам.

Также можно самостоятельно запретить автоматический запуск ВПО. Для этого необходимо выполнить следующие шаги:

  • - запустить редактор реестра. Для этого необходимо нажать клавишу «Пуск» и внести для поиска запись "regedit";
  • - найти ветку реестра - HKCU \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run и удалить найденную запись следующего содержания - «Microtik»;
  • - на системном диске операционной системы удалить папку -: \ ProgramData \ Microtik.

После этого необходимо перезагрузить компьютер.

Оценка материала:

5.00 / 1
Украинцев предупреждают о новом вирусе, который вредит MS Windows 5.00 5 1
Бізнес / Технології
13.12.2018 1985
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.