НОВОСТИ ДНЯ: Работа после 50: эксперты рассказали, какие навыки нужны соискателям в возрасте   Рожкова назвала условия МВФ для Украины по новой программе  КСУ отказался отменять принудительный выкуп акций у миноритариев  В КГГА нашли причину загрязнения воздуха в Киеве  Опубликован проект плана проверок бизнеса на 2020 год  Загороднюк рассказал о достижениях Минобороны за 50 дней работы Кабмина  Гончарук о скандальном номере “Квартала”: Каждый имеет право шутить, как ему удается все новости дня
Политика
Украина
25.06.2019 845

НКРЕКП поставила крапку в дискусії щодо запуску ринку електроенергії - Юрій Корольчук

НКРЕКП ухвалила останні рішення, необхідні для запуску ринку електроенергії з 1 липня.

Про це написав член спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук на своїй сторінці в Facebook.

«На фоні продовження політичних дискусій «дозволяти чи забороняти» ринок електроенергії НКРЕКП ухвалила останні рішення, які необхідні для запуску нового ринку. Мова йде про зміни до постанов №307 та 308, що стосуються Правил ринку і Правил ринку «на добу наперед» і «внутрішньодобового ринку», - написав Корольчук.

На думку експерта, цими рішеннями комісія поставила крапку в прагненні лобістів зберегти регулювання на ринку електроенергії в ручному режимі.

«Рішення регулятора по даним документам за тиждень до початку роботи нового ринку – це остання жирна крапка щодо намагань різноманітних груп інтересів залишити ручне регулювання ринку електроенергії», - зазначив Корольчук.

Він також наголосив, що після запуску ринку можливі проблемні ситуації, які будуть вирішуватись в процесі реалізації, але вони не є перепоною для запровадження ринку.

«Так, буде багато різних ситуацій, які доведеться вирішувати вже у ході реалізації ринку. І нічого дивного у цьому немає. На ринку газу із 2016 року активно іде процес розвитку ринку, у тому числі зміни вторинного законодавства. І якби тоді у 2015 році стояло питання «запускати чи не запускати» ринок газу, то ніяких реформ не було би і до сьогодні», - підкреслив експерт.

Нагадаємо, відповідно до ухваленого Верховною Радою Закону України «Про ринок електричної енергії», новий ринок електроенергії, який функціонуватиме у відповідності із стандартами ЄС, має бути запроваджено 1 липня 2019 року. Запуск ринку – це зобов’язання України в рамках імплементації Третього енергопакету ЄС. Це також одна з умов програми співробітництва України з МВФ та отримання макрофінансової допомоги від ЄС в розмірі 500 млн євро цього року.

 

Оценка материала:

5.00 / 2
НКРЕКП поставила крапку в дискусії щодо запуску ринку електроенергії - Юрій Корольчук 5.00 5 2
Политика / Украина
25.06.2019 845
Еще материалы раздела «Украина»