<
НОВИНИ ДНЯ: Дощі чи сонце? Синоптики розповіли, якої погоди чекати в Україні на Великдень  США хочуть дати фінансову допомогу Україні в кредит, але його можуть списати  Приготування домашньої ковбаси зі свинини до Великодня: смакота на святковий стіл  Перед вихідними дощів в Україні поменшає, але тепліше не стане  Генсек НАТО відреагував на потребу України в ППО  Чи зберігає Україна суверенітет та чи здатна ухвалювати власні рішення: думка громадян  Сильні заморозки накриють Україну: де буде "мінус" всі новини дня
Бізнес
Технології
04.07.2020 2690

Французский ученый высчитал, сколько людей нужно для освоения Марса

Национальный научный центр "Харьковский физико-технический институт" НАН Украины получил разрешение на физический запуск ядерной установки "Источник нейтронов".

Французский ученый из Бордо смог вычислить минимально необходимое для колонизации Марса количество людей - эта цифра составляет 110.

Об этом говорится в исследовании Жана-Марка Салотти, результаты которого опубликованы на портале Nature.

«Для успешной колонизации Марса необходима группа из по меньшей мере 110 человек. Свой вывод Салотти основывает на созданной математической модели, которая вычисляет условия существования инопланетной человеческой колонии, способной к выживанию за счет собственных ресурсов», - говорится в сообщении.

Стоит заметить, что эта модель базируется на двух главных переменных:

1) доступность местных ресурсов - фактически воды, кислорода и других базовых химических элементов;

2) производственная мощность - иными словами, перечень вещей, которые надо производить на Марсе для поддержания жизнедеятельности колонии.

Ключевым фактором в расчетах ученого является так называемый фактор общности (sharing factor) - он определяет то, что в сложных инопланетных условиях люди должны действовать вместе для удовлетворения своих базовых потребностей. Это, в свою очередь, означает распределение работы и возможность углубления ее специализации, но в то же время - увеличение потребности в ресурсах.

Салотти утверждает, что фактор общности можно вычислить, и вводит для этого еще одно понятие - «сферы выживания» (survival domains). Их он выделяет пять: управление окружающей средой, производство энергии, промышленность, здания, человеческие факторы/социальная деятельность (например, воспитание детей, занятия спортом и т.д.).

Ученый во время расчета своей модели принял во внимание фактор времени, а точнее - время, необходимое на выживание, в сравнении с тем, которое у людей есть.

Однако следует отметить, что французский ученый при этом признает, что такая оценка может быть не совсем точной - а скорее приблизительной. Ведь о ресурсном потенциале Марса пока известно довольно мало.

Оценка материала:

5.00 / 1
Французский ученый высчитал, сколько людей нужно для освоения Марса 5.00 5 1
Бізнес / Технології
04.07.2020 2690
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.