<
НОВИНИ ДНЯ: Синоптики попереджають про сильні заморозки: де і коли суттєво знизиться температура  МВФ оцінив кількість населення України та дав прогноз на найближчі роки  Актив для інвестицій та платіжний інструмент. Що таке криптовалюта  Україну накрило сильне похолодання: де 19 квітня будуть дощі, сніг та заморозки  Чехія планує передати Україні півтора мільйона снарядів до кінця року, - прем'єр  ПАРЄ ухвалила сенсаційні рішення про Путіна, РПЦ та російські НПЗ  Україна отримає перші снаряди від чеської ініціативи пізніше, ніж очікувалося: нові термінивсі новини дня
Бізнес
Технології
18.09.2020 3397

Искусственный интеллект восстановил фрагменты древних месопотамских текстов

Исследователи Калифорнийского университета в Лос-Анджелесе использовали технологию искусственного интеллекта, чтобы восстановить поврежденные фрагменты текстов эпохи Древней Месопотамии.

Об этом говорится на сайте Национальной академии наук США, передает Укринформ.

В исследовании ученые сообщили, что документальные источники политической, экономической и социальной истории Древней Месопотамии - это сотни тысяч глиняных табличек текста, написанного клинописью. Большинство из них повреждены и имеют пробелы в предложениях, а недостающие части восстанавливают эксперты.

Ученые использовали доступные оцифрованные тексты для тренировки усовершенствованных алгоритмов машинного обучения, чтобы реставрировать экономические и административные документы Персидской империи (XI-IV вв. до н.э.).

Месопотамская клинопись - одна из первых известных форм письма. Вероятно, ее изобрели в южной части Месопотамии в конце четвертого тысячелетия до н.э. и сначала использовали для записи ежедневного бухгалтерского учета на глиняных дощечках в шумерских городах.

Со временем глиняные дощечки повреждаются, на них появляются трещины и пятна, что затрудняет полное воспроизведение информации вручную. Исследователи собрали транслитерированные тексты сайта Achemenet и разработали метод, которым нейронная сеть автоматически заполняет в них пропуски. В основе метода - модель, которая называется 2-gram, принцип ее работы заключается в предположении каждого слова на основе того, как часто оно появляется в тексте перед предыдущим.

Поскольку количество оцифрованных текстов увеличиваться, искусственный интеллект можно научить восстанавливать поврежденные материалы других жанров, например научные или литературные. Ученые отметили, что исследования - первый шаг в реставрации утраченного древнего наследия.

Оценка материала:

5.00 / 1
Искусственный интеллект восстановил фрагменты древних месопотамских текстов 5.00 5 1
Бізнес / Технології
18.09.2020 3397
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.