<
НОВИНИ ДНЯ: Буданов анонсував нові атаки на РФ: Маємо показати, що Путін не може захистити росіян  Зеленський звернувся до лідерів країн ЄС: треба переграти Путіна в рішучості  Оладки з капустою: рецепт від Євгена Клопотенка  Розкрита одна з таємниць виникнення життя на Землі – дослідження  Виробник Iris-T анонсував передачу Україні ще однієї ЗРК найближчими тижнями  Російські кораблі створюють загрозу в Балтійському морі — очільник МЗС Швеції  Рецепт ніжного "Наполеону" з вишнеювсі новини дня
Бізнес
Технології
17.01.2021 7804

Искажают время и пространство: искусственный интеллект обнаружил 1210 гравитационных линз

В университете Сан-Франциско провели исследование с использованием алгоритма машинного обучения и успешно обнаружили 1210 новых гравитационных линз - массивных тел (планет, звезд, галактик), искривляющих направление излучения.

Об этом сообщает Укринформ со ссылкой на IFL Science.

Издание отмечает, что массивные космические объекты способны искривлять пространство и время и деформировать его до такой степени, что свет отдаленных фоновых галактик превращается в большие увеличенные дуги и кольца.

Обнаружение гравитационных линз - сложный процесс, поэтому исследователи использовали алгоритм машинного обучения, который исследовал карту галактического неба DESI. Количество гравитационных линз, которые обнаружил искусственный интеллект, пополнило перечень открытых ранее (их было 300 объектов) в четыре раза.

Каждая массивная галактика может стать сильной гравитационной линзой. Эти своеобразные объекты дают представление о некоторых самых больших тайнах Вселенной, таких, как темная материя и темная энергия. Удвоение количества исследуемых объектов повышает уровень точности изучения гравитационных линз.

Это исследование гравитационных линз - одно из первых, опубликованных на основе данных проекта DESI.

Как сообщал Укринформ, Международная исследовательская группа выпустила гигантскую двухмерную карту Вселенной. Как заявила Национальная астрономическая обсерватория Китая, около 200 исследователей из проектов Beijing-Arizona Sky Survey (НAOK) и Dark Energy Spectroscopic Instrument (DESI) на протяжении 6 последних лет совместно наблюдали галактики и анализировали полученные данные. Они соединили изображения, за которыми наблюдали, и сформировали гигантскую двухмерную карту Вселенной.

Карта покрывает около половины неба, включает в себя в цифровом виде свыше 10 трлн пикселей и содержит около 2 млрд небесных тел.

Оценка материала:

5.00 / 1
Искажают время и пространство: искусственный интеллект обнаружил 1210 гравитационных линз 5.00 5 1
Бізнес / Технології
17.01.2021 7804
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.