<
НОВИНИ ДНЯ: Зеленський звернувся до лідерів країн ЄС: треба переграти Путіна в рішучості  Оладки з капустою: рецепт від Євгена Клопотенка  Розкрита одна з таємниць виникнення життя на Землі – дослідження  Виробник Iris-T анонсував передачу Україні ще однієї ЗРК найближчими тижнями  Російські кораблі створюють загрозу в Балтійському морі — очільник МЗС Швеції  Рецепт ніжного "Наполеону" з вишнею  Церковний календар на травень 2024 року: дата Великодня та інших важливих релігійних святвсі новини дня
Бізнес
Технології
13.05.2008 36514

Простые правила. Как уберечься от кибермошенников

Контракты предлагают простые правила, соблюдение которых поможет Вам обезопасить свои деньги – электронные и не только – от посягательства мошенников.

Фото Светланы СКРЯБИНОЙ, Контракты


1. Подпишите карту на полосе для подписи, находящейся на оборотной стороне карты.

2. Перепишите номер карты и телефон центра обслуживания клиентов — эта информация может пригодиться вам в случае потери или кражи карты.


3. Не храните ПИН-код вместе с банковской картой.

4. Если вы получили на электронную почту письмо из банка с просьбой обновить персональную информацию, перезвоните в банк и сообщите о письме. Банк никогда не просит передать данные (номер карты, ПИН-код и т.д.) по электронной почте.

5. Не открывайте приложения к письмам от незнакомых отправителей.


Нажмите, чтобы увеличить

6. Регулярно обновляйте антивирусные базы.


7. Используйте межсетевой экран (брандмауэр, firewall), блокирующий передачу данных хакеру.


Нажмите, чтобы увеличить

8. Не храните незашифрованные личные данные на жестком диске.

9. Следите за состоянием счета. Проверяйте выписки с вашего банковского счета и остаток на карте.

10. Старайтесь, чтобы все операции с картой совершались в вашем присутствии.

11. Перед тем как снять деньги, проверяйте банкомат на наличие лишних устройств.

12. Осмотрительно используйте банковскую карту в интернете.

13. Для расчетов в интернете приобретите дополнительную карту, на которой будет находиться небольшая сумма.


14. Не оплачивайте покупки картой в странах с плохой «карточной» репутацией (Болгария, Румыния, Польша, Андорра, Албания, Индонезия, Малайзия, Таиланд, Бразилия, Аргентина, Перу, Чили, страны Ближнего Востока).

15. Действуйте оперативно, если обнаружится пропажа средств со счета (тут же позвоните в банк и заблокируйте счет).


16. Не пользуйтесь услугами неизвестных интернет-магазинов и виртуальных аукционов.

17. Покупайте товар в интернет-магазине, который указывает контактную информацию.


18. Просматривайте отзывы о торговцах на сайте аукциона.

19. Не открывайте сайты платежных систем по ссылке, указанной в сомнительном письме, где вас просят сообщить конфиденциальные данные. Техническая поддержка платежных систем никогда не рассылает таких писем.

20. Никому не сообщайте свои пароли к платежным системам.


21. Если вам пришло письмо или SMS-сообщение о выигрыше в акции, розыгрыше, лотерее, удостоверьтесь в его подлинности, прежде чем отсылать деньги на чей-то счет.

22. Если вам предлагают удаленную работу и при этом просят сделать предварительный взнос — это ловушка.

23. Предложение: «Вышлите на этот счет деньги и получите в два раза больше», скорее всего, от участников виртуальных финансовых пирамид. Не высылайте деньги.


Оценка материала:

4.78 / 9
Простые правила. Как уберечься от кибермошенников 4.78 5 9
Бізнес / Технології
13.05.2008 36514
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.