<
НОВИНИ ДНЯ: Коли пілоти, які вирушили на навчання до Британії, сядуть за штурвал F-16: відповідь Євлаша  Синоптики попереджають про сильні заморозки: де і коли суттєво знизиться температура  МВФ оцінив кількість населення України та дав прогноз на найближчі роки  Актив для інвестицій та платіжний інструмент. Що таке криптовалюта  Україну накрило сильне похолодання: де 19 квітня будуть дощі, сніг та заморозки  Чехія планує передати Україні півтора мільйона снарядів до кінця року, - прем'єр  ПАРЄ ухвалила сенсаційні рішення про Путіна, РПЦ та російські НПЗвсі новини дня
Бізнес
Технології

Маленький брат: не продешевила ли Apple, выпустив мини-планшет

Apple представила iPad mini. Новый планшет, который появится в рознице в начале ноября, меньше, легче и дешевле предыдущих моделей «таблеток». Он скорее напоминает гигантский iPhone, чем утонченный iPad.

Дизайнеры Apple учли важный момент: планшет не выглядит громоздким (помещается на ладони), но при этом диагональ экрана сократилась всего на 1,8 дюйма – с 9,7 до 7,9 дюйма за счет уменьшения толщины рамок. Вес mini – 312 грамм, предыдущей модели третьего поколения – 662 грамм. Никаких революционных улучшений в устройстве не произошло. Из нового – разъем Lighting и nanoSIM. Плюс немного повысились характеристики фронтальной камеры FaceTime HD на 1,2 Мп, которая теперь снимает 720p HD.

Разработчики скорее старались сохранить уникальные характеристики при меньших габаритах «таблетки». В mini те же: камера – «бек» iSight (5 Мп), съемка видео в 1080p HD, срок работы без подзарядки до 10 часов, встроенный модуль 4G для работы в сетях LTE, что и в третьей модели. Что ухудшилось: процессор Dual-core A5, в то время как в  третьем iPad – А5X с четырехъядерным графическим ядром, разрешение экрана – 1024х768, а в третьей версии – вчетверо лучше  – 2048х1536, да еще Retina дисплей. Но цена mini в версии 16 Гб – $329, 16 ГБ+4G – $459, iPad третьего поколения – $499 и $629 соответственно.

Зачем Apple выпускать мини-планшет, да еще по более низкой цене? Таким образом менеджмент компании пытается конкурировать с семидюймовыми Google Nexus 7 и Amazon Kindle Fire HD за $199. Обе компании продают планшеты едва ли не по себестоимости, рассчитывая зарабатывать на приложениях и электронных книгах. Читать с больших и тяжелых планшетов Apple, лежа в постели, было не слишком удобно. Поэтому iPad занимали свою нишу любителей видео, а семидюймовые «таблетки» – свою – чтецов. Интересно, что Стив Джобс считал, что у семидюймовых планшетов будущего нет, поскольку маленький экран недостаточно комфортен для просмотра.

Теперь Apple с mini пытается наверстать упущенное. Но здесь могут возникнуть сложности. Вся культура и маркетинг Apple строятся на выпуске продукции на голову выше конкурентов. Amazon Kindle Fire HD – едва ли не лучший планшет в своем классе, практически ничем не уступающий iPad, но стоящий гораздо дешевле. С другой стороны, чтобы залезть на территорию Google и Amazon, Apple сделала шаг назад, практически в полтора раза снизив цену на свое устройство. Причем одновременно с mini компания выпустила большой планшет четвертого поколения по цене от $499. Вполне вероятно, что фанаты Apple выберут более дешевую модель, потребляя тот же объем услуг, а это может повлиять на доходную составляющую компании.

Что точно можно назвать мудрым поступком, так это запуск продукта в сезон предновогоднего «шоппинга», который позволит нивелировать все риски. Хотя Google и обещает к концу года представить новую модель Nexus по цене $99, Apple может «взять» рынок количеством. По данным The Wall Street Journal, компания на четвертый квартал текущего года заказала китайским поставщикам 10 млн планшетов iPad mini. Это приблизительно в два раза больше партии Amazon Kindle Fire нового поколения.

 


С минимальными отличиями
Сравнительные характеристики семидюймовых планшетов

ipad_mini_tabl_2

Оценка материала:

5.00 / 3
Маленький брат: не продешевила ли Apple, выпустив мини-планшет 5.00 5 3
Бізнес / Технології
 Надежда Гончарук 24.10.2012 4854
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.