10.12.2014 6596

Що у Женеві думають про спільну історію України і Росії

Українсько-російське питання завжди було спірним і викликало інтерес, як у мешканців цих країн, так і у тих, хто живе за їх межами. Сьогодні, коли йдуть бойові дії на Сході і ми не можемо точно сказати, хто винен, проблема співіснування двох країн, їх спільна історія та причини, які призвели до взаємної ненависті хвилюють багатьох дослідників.

«Україна та Росія: спільна історія, різні спогади» - так звучала тема конференції, що пройшла нещодавно у Женевському університеті. Варто зазначити, що місця в одному залі для зацікавлених даною тематикою не вистачило і тому для решти було встановлено екран, на який транслювали промову професора Корін Амашер, дослідниці історії Росії та СРСР, познайомила швейцарську публіку з російсько-українською історією, розпочавши від заснування Київської Русі і закінчуючи сьогоденням. Швейцарський нейтралізм, що у даному випадку є позитивним явищем, відчувався протягом усього виступу, адже мадам Амашер не ставала ні на чий бік, а лише показала історію з обох боків, те, як бачать її два народи. Тож кожен з присутніх міг самостійно визначити, що їм більше до вподоби.

На самому початку Корін Амашер зазначила, що вона в жодному разі не розглядає Україну та Росію як дві абсолютно окремі країни. На її думку, це держави-сусіди, які мають різні погляди на спільні моменти в історії, що є цілком нормальним. На жаль, історія завжди була і є зброєю політики і тому кожна сторона обирає для себе зручні позиції для доведення власної правоти.

«Хоча Росія зараз знову намагається грати свою історичну роль захисника українського народу, її сусід розцінює це як перешкоду для своїх національних устремлінь, - заявляє Корін Амашер. - Від найдавнішого періоду до двадцятого століття минуле тепер постійно використовують з різних сторін для того, щоб виправдати різні інтерпретації історії».

Сподобався підхід до питання про колабораціоністів на Західній Україні. Росія завжди спекулює щодо того, що ОУН співпрацювали з німцями, тому всі, хто в Україні ставиться до ОУН і Степана Бандеру, як до людей, які боролися за незалежність власної країни – фашисти. Мадам Амашер підійшла до цього питання більш лояльно, адже велика кількість європейських країн співпрацювали з ІІІ Райхом (і той самий СРСР до останнього постачав нацистам боєприпаси), та чомусь ніхто не називає угорців або фінів фашистами. Тому швейцарська професорка висловила думку про те, що не можна так категорично відносити людей до того чи іншого табору, адже народ, який довгий час не мав права на свободу, та все одно не втратив віру у вільне життя, вже заслуговує на повагу.

Тож будемо сподіватися, що й надалі у різних країнах будуть проходити подібні конференції, що допоможуть світу дізнатися більше про історію нашої країни, зрозуміти першопричини її проблем та створити позитивний імідж.

Валерія Пампуха, студентка Києво-Могилянської академії

Оценка материала:

4.00 / 5
Що у Женеві думають про спільну історію України і Росії 4.00 5 5
Колонки / Колонки / Блоги
10.12.2014 6596
Еще колонки: Колонки / Блоги
 • Кровавые боги Керчи. И выводы. Плохие Кровавые боги Керчи. И выводы. Плохие

  Мир сегодня безумен. Достаточно просто сойти с ума от самого себя, взять автомат или взрывчатку и пойти разбираться с этим «миром» в школы или на автопарковки. Стрелять, жечь, взрывать...

  Колонки / Блоги 18.10.2018 1048
 • Семочко как ходячая реклама необходимости Службы Финансовых Расследований Семочко как ходячая реклама необходимости Службы Финансовых Расследований

  Проблема с роликом Семочко не в том, что он такой, а в том, что он решил сделать этот ролик. Что из себя представляют департаменты СБУ по борьбе с экономическими преступлениями знают все бизнесмены в стране. Соответственно, ожидать от высокого чина оттуда можно мало. Он такой каким должен быть.

 • Элегантное отшпиливание «солсберецких» Элегантное отшпиливание «солсберецких»

  Много лет назад, совсем в другой стране, хитрые, но злобные «чекисты» придумали, как выявить всю сеть иностранной разведки на своей территории. Коварные «спецы вооруженного отряда партии» нанесли на дверные ручки посольств иностранных государств, а также на ручки дверей автомобилей послов и прочих служащих посольств, специально разработанный для этого радиоактивный маркер.

 • Мовне питання: мы чумой лечим холеру Мовне питання: мы чумой лечим холеру

  Опыт человеческий для дураков пустой звук. Наблюдая, как наши мовные экстремисты в очередной раз разгоняются перед прыжком на грабли, я думаю, что эту энергию надо бы направить на путинскую агрессию – российским найманцям точно бы не поздоровилось. У нас война за мову, которая на моих глазах выросла в культурном пространстве процентов на 30%. Это еще при злочинной владе. И сражение против языка, которым на фронте пользуется добрая половина бойцов, воюющих за Украину.

 • «У этого офицера за плечами – большие заслуги перед Украиной»: Порошенко отреагировал на скандал с Семочко «У этого офицера за плечами – большие заслуги перед Украиной»: Порошенко отреагировал на скандал с Семочко

  Подоспела первая реакция от президента Украины на скандал с сбушником Семочко. Конечно, это не прямая речь. Порошенко пообщался тет-а-тет с тщательно отобранной блогершей (или там их много было, я не понял, но не суть) и прокомментировал ситуацию с Семочко.