Фото и Видео
Фоторепортажи
29.04.2018   Львів, Україна   Евгений Кравс, zaxid.net, vgolos.com.ua, hromadskeradio.org

У Львові відзначили 75-ту річницю створення дивізії Ваффен-СС «Галичина»

Відзначення річниці створення дивізії “Галичина” розпочалося панахидою в Архикатедральному соборі Св. Юра. Після вручення відзнак борцям за незалежність України, відбулося урочисте погашення урочисте погашення спеціально приурочених до дати пам’ятних почтових марок та конвертів. Опісля, на 76 полі почесних поховань Личаківського кладовища учасники акції поклали квіти та лампадки до Меморіалу, спільно виконали гімн. Реконструктори, одягнуті у форму вояків дивізії “Галичина” салютували полеглим воякам.
Далі відбувся Марш Величі Духу, у якому взяли участь близько тисячи людей, здебільшого – це молодь і представники добровольчих організацій, зокрема батальйонів «Азов», «ОУН», «Карпатська Січ», «Айдар», ДУК «Правий Сектор». Організатори - представники громадської організації «Резерв дивізія Галичина». За словами її представника Захара Саджениці, вперше подібні заходи відбуваються без політичних гасел чи прапорів якихось організацій. Й попри те, що на марші таки були представники націоналістичних рухів і політичних партій, однак своєї приналежності до них вони не афішували: «Для мене це герої і для багатьох це герої, яких потрібно вшановувати. Наприкінці війни дивізія «Галичина» отримала назву «Перша українська дивізія Галичина Української національної армії». Вони присягнули на вірність Україні. Нюрнберзький трибунал їх не засудив. Після Нюрнберзького процесу, було ще два і дивізія не була визнана такою, що брала участь у каральних акціях»
Учасники маршу пройшли вулицями міста від пам’ятника Степанові Бандері до пам’ятника Тарасові Шевченкові і повернулися до початкової точки. Більшість людей були в національному вбранні. Дорогою учасники викрикували гасла: «Галичина» – дивізія героїв», «Стережись, чужинець - тут господар українець», «Шухевич, Бандера – герої України». По закінченні ходи виступив гурт «Кому вниз» та один із небагатьох досі живих дивізійників – Іван Мамчур.
В українському суспільстві триває гостра дискусія щодо того, чи варто святкувати цю дату. Зокрема, директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає, що річниця створення дивізії «Галичина» не є святом для українців: «Річниця створення Ваффен СС дивізії «Галичина» — не свято для українців. В німецькій та радянських арміях у Другій світовій українці сприймалися однаково — як гарматне м‘ясо. Різниця лиш в тому, що мобілізованих до дивізії «Галичина» вишколювали рік перш ніж кинути у бій, а новобранців Червоної армії часто кидали у м‘ясорубку відразу. Але то не через любов німців до українців — вони лиш раціонально використовували людські ресурси, яких мали менше за росіян».
Крім того, подія викликала обурення директора українського єврейського комітету Едуарда Долінського. За його словами дивізійники воювали не за українську ідею, а за нацистів: «Це не була українська дивізія, вони не воювали за Україну. Вони пішли добровільно воювати за Гітлера і вони складали присягу на вірність нацистській Німеччині і персонально Адольфу Гітлеру. В цій присязі не було жодного слова про Україну, тому ми не можемо відзначати якісь події з її приводу. Вони всі були засуджені Нюрнберзьким трибуналом. Сучасна європейська ідентичність базується на тому, що це — злочинці».
По завершенню Маршу біля пам'ятника Степанові Бандері виступив із концертом рок-гурт «Кому вниз».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
ВМС, Путин, Новый Год, авиация, Донбасс, дизайн, искусство, самолеты, заводы, происшествия, корабли, Донецк, туризм, США, фотография, политика, люди, Динамо, путешествия, знаменитости, фестивали, столкновения, архитектура, Шахтер, фотоподборки, футбол, митинги, история, цирк, транспорт, кошки, Александр Зубко, природа, Львів, религия, пейзажи, выборы, Верховная Рада, акции, фотоконкурсы, юмор, мотоциклы, Сергей Смоленцев, милиция, Саакашвили, Олимпиада, война, джаз, конкурс, учения, дети, стихийные бедствия, город, бизнес, традиции, #Євромайдан, красота, Дмитрий Дятлов, соревнования, спорт, досуг, уикенд, ВСУ, тест-драйв, марш, беспорядки, Тимошенко, Россия, фотопроект, мир, мода, технологии, животные, АТО, военная техника, музеи, зима, Нацгвардия, женщины, оккупация, музыка, концерты, Киев, автомобили, аннексия Крыма, праздники, выставки, солдат, суд, Майдан, катастрофы, общество, Одесса, полиция, Львов, протесты, живопись, Порошенко, культура, экология