НОВОСТИ ДНЯ: Наиболее ощутимыми для Кремля будут банковские санкции - эксперт  НАТО должно усилить ядерное сдерживание России  В Киеве очереди желающих изменить место голосования  Ураган над Черниговщиной сносил крыши, валил деревья и травмировал людей  Супрун платит 45 тысяч гривен медстраховки в год  Митрополит Епифаний ввел на время выборов особую молитву  США выделят 85 миллионов долларов на развитие украинской энергетикивсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
17.09.2018   Київ, Україна   Національний Корпус, radiosvoboda.org, unn.com.ua

«ЮраВиходь»: під ГПУ протестують через видачу добровольця Тумгоєва Росії

Представники націоналістичних організацій, зокрема «С14», ВО «Свобода», «Традиція та Порядок», «Національний корпус», зібралися під будівлею Генеральної прокуратури на акцію протесту. Приводом для акції стала екстрадиція до Росії її громадянина, етнічного інгуша Тимура Тумгоєва.
«Сьогодні націоналістичні сили з народними депутатами прийшли під ГПУ, щоб висловити своє обурення і протест проти того, що влада вислала учасника АТО родом з Інгушетії за домовленістю із ФСБ до Росії фактично на страту. Ви розумієте: він воював проти Росії – і його вислали до Росії», – повідомив представник прес-служби «Національного корпусу».
Від Луценка вимагають вийти до мітингувальників. Активісти підтягнули бак для роздільного сміття до дверей будівлі ГПУ, підлили у нього розпалювач і підпалили його. Полум’я відразу загасили шлангом із середини. Також зсередини будівлі прокуратури час від часу розпилюють газ, аби активісти відступили від дверей. Відбуваються сутички між правохоронцями і активістами. Поліція, яка охороняє будівлю ГПУ, застосувала воду проти мітингувальників після того, як учасники акцію спробували зайти до приміщення, повідомляють учасники акції. Від учасників акції надійшла інформація, що в захисті будівлі брали участь представники силових відомств, у яких упізнали колишніх службовців «Беркуту».
Раніше в Генеральній прокуратурі заявляли, що Тимура Тумгоєва видали російським спецслужбам виправдано і у відповідності до законодавства. Натомість правозахисники стверджують, що Тумгоєва видали Росії таємно і з порушеннями закону, який забороняє видачу людини до країни, де її життю та здоров’ю загрожує небезпека.
31-річний Тімур Тумгоєв походить з Пригородного району Північної Осетії (до депортації інгушів – територія Інгуської РСР). До Харкова Тумгоєв прилетів із Стамбула в червні 2016 року. Оскільки його розшукувала ФСБ через Інтерпол, українські прикордонники затримали його, суд заарештував спочатку на сорок діб, а згодом взяв його під екстрадиційний арешт на час, поки тривала перевірка документів, наданих ФСБ. За словами очільника добровольчого батальйону Мусліма Чеберлоєвського, Тумгоєв воював проти російських гібридних сил. Тимура Тумгоєва видали російським спецслужбам вночі 12 вересня.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Одесса, акции, учения, ВСУ, пейзажи, дизайн, заводы, ВМС, Львов, джаз, культура, война, живопись, полиция, военная техника, Майдан, религия, общество, искусство, концерты, фотопроект, кошки, люди, фотографы, знаменитости, Россия, церковь, туризм, транспорт, архитектура, катастрофы, Киев, беспорядки, выставки, авиация, милиция, аннексия Крыма, Александр Зубко, мода, выборы, конкурс, город, Дмитрий Дятлов, соревнования, фестивали, мотоциклы, политика, портрет, Донбасс, Сергей Смоленцев, солдат, Верховная Рада, музеи, Львів, самолеты, футбол, путешествия, фотоподборки, стихийные бедствия, животные, музыка, традиции, юмор, оккупация, уикенд, ЗСУ, спорт, #Євромайдан, Олимпиада, дети, Путин, Динамо, США, экология, мир, автомобили, цирк, протесты, история, женщины, корабли, фотография, АТО, столкновения, технологии, парады, фотоконкурсы, бизнес, митинги, Нацгвардия, досуг, зима, марш, тест-драйв, суд, Шахтер, праздники, Саакашвили, Порошенко, природа