НОВОСТИ ДНЯ: Илон Маск взял ипотечные кредиты на сумму $61 миллион - Bloomberg  Турция наладит производство ударных вертолетов  Хью Джекман попал в Книгу рекордов Гиннесса  В Карпатах спасатели начали эвакуацию туристов с горы Поп Иван  В России начались аресты наемников - "енотов", воевавших на Донбассе   В Харькове грабители во время побега с барсеткой денег попали в ДТП  Порошенко поддержал забывших, "какой сегодня день" все новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
17.09.2018   Київ, Україна   Національний Корпус, radiosvoboda.org, unn.com.ua

«ЮраВиходь»: під ГПУ протестують через видачу добровольця Тумгоєва Росії

Представники націоналістичних організацій, зокрема «С14», ВО «Свобода», «Традиція та Порядок», «Національний корпус», зібралися під будівлею Генеральної прокуратури на акцію протесту. Приводом для акції стала екстрадиція до Росії її громадянина, етнічного інгуша Тимура Тумгоєва.
«Сьогодні націоналістичні сили з народними депутатами прийшли під ГПУ, щоб висловити своє обурення і протест проти того, що влада вислала учасника АТО родом з Інгушетії за домовленістю із ФСБ до Росії фактично на страту. Ви розумієте: він воював проти Росії – і його вислали до Росії», – повідомив представник прес-служби «Національного корпусу».
Від Луценка вимагають вийти до мітингувальників. Активісти підтягнули бак для роздільного сміття до дверей будівлі ГПУ, підлили у нього розпалювач і підпалили його. Полум’я відразу загасили шлангом із середини. Також зсередини будівлі прокуратури час від часу розпилюють газ, аби активісти відступили від дверей. Відбуваються сутички між правохоронцями і активістами. Поліція, яка охороняє будівлю ГПУ, застосувала воду проти мітингувальників після того, як учасники акцію спробували зайти до приміщення, повідомляють учасники акції. Від учасників акції надійшла інформація, що в захисті будівлі брали участь представники силових відомств, у яких упізнали колишніх службовців «Беркуту».
Раніше в Генеральній прокуратурі заявляли, що Тимура Тумгоєва видали російським спецслужбам виправдано і у відповідності до законодавства. Натомість правозахисники стверджують, що Тумгоєва видали Росії таємно і з порушеннями закону, який забороняє видачу людини до країни, де її життю та здоров’ю загрожує небезпека.
31-річний Тімур Тумгоєв походить з Пригородного району Північної Осетії (до депортації інгушів – територія Інгуської РСР). До Харкова Тумгоєв прилетів із Стамбула в червні 2016 року. Оскільки його розшукувала ФСБ через Інтерпол, українські прикордонники затримали його, суд заарештував спочатку на сорок діб, а згодом взяв його під екстрадиційний арешт на час, поки тривала перевірка документів, наданих ФСБ. За словами очільника добровольчого батальйону Мусліма Чеберлоєвського, Тумгоєв воював проти російських гібридних сил. Тимура Тумгоєва видали російським спецслужбам вночі 12 вересня.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
искусство, традиции, Россия, природа, история, архитектура, тест-драйв, война, политика, знаменитости, бизнес, Сергей Смоленцев, авиация, митинги, выборы, самолеты, церковь, мир, Новый Год, Саакашвили, Динамо, акции, досуг, культура, Львів, путешествия, город, катастрофы, оккупация, выставки, дети, Дмитрий Дятлов, ВСУ, Донецк, мода, аннексия Крыма, Порошенко, фотография, технологии, музыка, фотографы, столкновения, военная техника, концерты, спорт, Путин, Одесса, суд, пейзажи, учения, корабли, полиция, Верховная Рада, Майдан, Нацгвардия, фестивали, Олимпиада, женщины, общество, марш, милиция, ВМС, солдат, транспорт, животные, джаз, Львов, туризм, АТО, стихийные бедствия, юмор, беспорядки, футбол, Александр Зубко, фотоподборки, портрет, США, протесты, зима, праздники, фотоконкурсы, цирк, соревнования, #Євромайдан, автомобили, религия, кошки, заводы, музеи, живопись, люди, уикенд, дизайн, Донбасс, фотопроект, экология, Шахтер, конкурс, мотоциклы, Киев