НОВОСТИ ДНЯ: В ПЦУ призвали не участвовать в соборе Филарета  Адская жара царит в Украине: где искать прохлады  Во время учений НАТО в Болгарии погиб канадский военнослужащий  Большинство украинцев считают роспуск Рады законным – опрос  В Киеве построят комплекс по переработке листьев  Boeing не получил ни одного заказа в первый день авиасалона в Ле Бурже   У Зеленского рассказали, как формировали списки Слуги народавсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
26.05.2019   hmarochos.kiev.ua, Вероніка Луцька, informator.ua,

Велопішохідний: у Києві відкрили новий міст

Міст, що з’єднує Володимирську гірку та оглядовий майданчик поблизу Арки дружби народів, як і обіцяв Віталій Кличко, встигли завершити до Дня Києва, який цьогоріч святкують 26 травня. Напередодні ввечері мер офіційно відкрив міст та навіть пострибав на ньому, щоб довести надійність конструкції.
Віталій Кличко відкривав міст зі сторони Володимирської гірки. У своїй промові він наголосив на унікальності проекту, плани реалізації якого існували більше ста років. Мер також зазначив, що під час будівництва, що тривало п’ять місяців, у ЗМІ з’являлося багато маніпуляцій стосовно необхідності моста та його вартості. «Вартість моста майже не змінилась – це 275 мільйонів. Ще 90 млн пішло на благоустрій навколо, зокрема, фонтан. Колись Київ був містом семи фонтанів, і ми починаємо це відроджувати. Укріплення схилів коштувало ще 55 млн» – зазначив Кличко. Згодом, після вигуку «Арка дружби народів, ви мене чуєте?» вирушив до іншого кінця моста, щоб нарешті запустити на нього натовп киян.
У центрі мосту Віталій Кличко зупинився, щоб розказати більше про скляні оглядові майданчики. За його словами, вони витримують навантаження у тисячу кілограм на квадратний метр. Щоб розвіяти будь-які сумніви, мер пострибав на склі зі своїм братом Володимиром. Міст, до слова, від цього злегка завібрував.
Фінальна довжина мосту склала 212 метрів. Висота його опор – 22 та 32 метри. Проект розробило ТОВ «Проектні системи ЛТД» під керівництвом архітектора Андрія Миргородського. Загальна вартість мосту з укріпленням схилів та облаштуванням території навколо склала 420 млн гривень. Частина коштів на його будівництво – 132 мільйони – переспрямували з бюджету на реконструкцію Київського зоопарку. За проект мосту розробники отримали 12 мільйонів гривень, хоча за результатами тендеру мали отримати два мільйони.
Раніше Міністерство культури надіслало до КМДА лист, у якому разом з комітетом ЮНЕСКО порекомендувало зупинити будівництво мосту. Після цього заступник голови КМДА Олександр Спасибко заявив, що підстав для призупинення будівництва немає. Ще один скандал був пов`язаний з проектом моста. Нещодавно швейцарське архітектурне бюро заявило, що концепцію проекту моста взяли у них, не заплативши. Представник КМДА та архітектор Андрій Миргородський ці звинувачення заперечують. Окрім цього, за шість років міська адміністрація так і не перерахувала гроші призерам та учасникам архітектурного конкурсу, зокрема і за швейцарський проект.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Нацгвардия, военная техника, парады, дети, заводы, Сергей Смоленцев, Динамо, самолеты, Донецк, технологии, фотоподборки, дизайн, мода, юмор, архитектура, зима, Саакашвили, Одесса, фотоконкурсы, транспорт, культура, досуг, общество, фестивали, концерты, автомобили, Киев, авиация, ЗСУ, ВМС, футбол, религия, город, акции, Порошенко, политики, традиции, путешествия, знаменитости, портрет, Путин, протесты, стихийные бедствия, женщины, Шахтер, Олимпиада, экология, спорт, марш, НАТО, джаз, кошки, аннексия Крыма, церковь, война, АТО, Львов, катастрофы, природа, #Євромайдан, ВСУ, Россия, милиция, живопись, Дмитрий Дятлов, пейзажи, столкновения, Александр Зубко, корабли, Донбасс, оккупация, цирк, праздники, США, учения, выставки, митинги, мир, фотопроект, тест-драйв, туризм, люди, история, бизнес, солдат, выборы, полиция, фотография, Верховная Рада, соревнования, политика, Львів, искусство, Майдан, Карпаты, музыка, суд, уикенд, беспорядки, животные