НОВОСТИ ДНЯ: Кабмин и руководство регионов договорились о работе транспорта в "красных" зонах  В Украине обновили деление на карантинные зоны: Харьков - в "красной", Тернополь - в "зеленой"  Тина Кароль рассказала, как сын шутит над ней  «Ранок з Україною»: врач рассказала, как правильно употреблять дыню и кому этот овощ строго запрещен  «Головна тема»: есть и худеть - как уберечь фигуру и кошелек?  ЕС призвал власти Беларуси обеспечить свободные и честные выборы  В «Ранку з Україною» рассказали о новых правилах безопасности в аэропортах и самолетахвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
31.05.2019   Чорне море   Міністерство оборони України

Приборкання «Кентавра»: як у Чорному морі новий катер випробовували

У рамках чергового етапу заводських випробувань представники суднобудівного підприємства «Кузня на Рибальському» перевірили морехідні характеристики десантно-штурмового катера типу «Кентавр». Для цього екіпаж катера здійснив вихід в море.
– Після внесення змін в конструкцію корпуса катера та його енергетичної установки за результатами виходу в море було встановлено, що загальна шумність катера стала значно меншою, зараз навіть, перебуваючи на ходовій рубці, можна говорити пошепки, – розповів начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук. – Разом з тим, покращилися його маневрені характеристики, зокрема маневреність на ходу та при розворотах. Наприклад, при перекладці рулів з лівого борта на правий, катер на повній швидкості розвертається практично на місці. Також позитивним моментом є крен катера в чотири градуси, що, звісно, є плюсом для такого типу катера.
За словами представника Командування ВМС, катер спроможний дійти в будь-яку точку Чорного моря за один захід і оперативно повернутись назад. Дальність плавання складає 500 миль. Якщо порівняти українські «Кентаври» з катерами подібного типу іноземного виробництва, то наші катери за деякими тактико-технічними характеристиками навіть переважають своїх опонентів.
– Ще однією з проектних особливостей катера є великий десантний відсік, де можна розмістити 32 військовослужбовця з легким озброєнням та усім боєкомплектом. Також важливо, що є броньований корпус, а це ще одна його перевага, адже особовий склад, який знаходитиметься в ходовій рубці та десантному відсіку буде в безпеці, – зазначив капітан Радчук.
Проектом передбачено, що «Кентаври» будуть малопомітні для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Ці можливості дозволять приховано і водночас ефективно транспортувати у визначені райони виконання бойових завдань підрозділи морської піхоти або спеціального призначення з їхнім подальшим десантуванням на необладнане узбережжя.
– Цей катер має великий коефіцієнт автоматизації, приміром, система управління працює в автоматичному режимі. Крім того, «Кентавр» має власні засоби спостереження за надводною обстановкою, це радіолокаційні та оптико-електронні засоби, комплекти телевізійних та тепловізійних камер, що дають змогу вдень та вночі вести спостереження. Також під час виходу в море відбулась перевірка можливостей оптико-електронних сенсорів, автоматичне захоплення цілей та їх онлайн супроводження, – підкреслив капітан 1 рангу Василь Радчук.
У Командуванні ВМС ЗС України вже підготували план державних випробувань десантно-штурмових катерів типу «Кентавр». Незабаром розпочнеться його реалізація.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
авиация, Шахтер, марш, Александр Зубко, женщины, фотографы, протесты, суд, пляжи, спорт, музыка, Порошенко, военная техника, история, Китай, столкновения, юмор, Нацгвардия, мир, фотопроект, выборы, учения, фотография, искусство, пейзажи, Саакашвили, политики, джаз, туризм, соревнования, Россия, Карпаты, Новый Год, акции, пандемия, фотоподборки, Киев, Динамо, Майдан, церковь, стихийные бедствия, животные, Сергей Смоленцев, милиция, общество, самолеты, природа, портрет, культура, мода, Дмитрий Дятлов, дети, архитектура, праздники, путешествия, ВСУ, митинги, ЗСУ, беспорядки, Львів, религия, политика, люди, полиция, город, НАТО, ВМС, #Євромайдан, Донбасс, уикенд, экология, выставки, автомобили, оккупация, живопись, Верховная Рада, АТО, война, Одесса, пожары, дизайн, традиции, фотоконкурсы, технологии, корабли, солдат, знаменитости, досуг, показы, Путин, футбол, коронавирус, зима, карантин, ДСНС, фестивали, Зеленский, тест-драйв, парады, США