Фото и Видео
Фоторепортажи
05.08.2019   Донецька обл., Україна   Facebook/ Операція об'єднаних сил

Колись був курорт: Широкине ‒ селище-привид на лінії зіткнення

За 15 кілометрів на схід від Маріуполя знаходиться найбільш зруйнований населений пункт російсько-української війни – село Широкине. Це легендарне село не зрівняється ні з яким іншим на Донбасі. Колись це був курорт, куди до узбережжя Азовського моря приїжджали відпочивати туристи. У селищі був власний пивзавод і меблевий цех. Там налічувалося близько 700 будинків та понад 1800 місцевих жителів.
Тепер сюрреалістичний пейзаж селища більше нагадує яскраву локацію апокаліпсису з фільмів-катастроф або навіть чимось схоже на мертве місто Прип’ять, що в Чорнобильській зоні. Але на відміну від Чорнобиля, люди з Широкиного тікали не від техногенної катастрофи, а внаслідок обстрілів російських окупантів, рятуючи своє життя. Російські війська та їх найманці обстрілювали село з особливою ненавистю і люттю. Внаслідок «братньої любові» та численних обстрілів з важкої артилерії та мінометів знищено майже все у селі.
Краєвиди просто гнітючі: усі без виключення будинки лежать в руїнах і не придатні до життя, зруйновано численні санаторії, дитячі табори, сільську раду, школу, будинок культури та інші важливі об’єкти інфраструктури. Все повністю поросло травою і чагарниками, в гаражах і на вулицях стоять, згорівши вщент, автомобілі, поблизу будинків лежать дитячі іграшки і повсюди осколки від снарядів. Про місцеву церкву взагалі окрема розмова. Окупанти цинічно обстріляли її, наслідки від руйнувань чітко показують з якої сторони вели вогонь. Вона стоїть розгромленою, російські мародери вивезли звідти все церковне майно.
Про колишній розквіт селища нагадують і розгромлені бази відпочинку, що стоять на березі. Саме ж узбережжя суцільно заміновано на випадок атаки з моря. Завдяки героїзму і мужності українських військовослужбовців, зокрема морських піхотинців, Широкине було звільнено від противника у 2016 році. Зараз село знаходиться під повним контролем ЗС України.
Позиції російсько-окупаційних військ наразі проходять за кількасот метрів від крайніх будинків у селі.
‒ Село повністю заміноване російськими окупантами, подекуди ще досі на подвір’ях колишніх мешканців лежать нерозірвані снаряди і міни. Всередину житлових будинків заходити суворо заборонено, не виключено, що там ворогом залишені мінно-вибухові пастки. Можна спокійно переміщуватися лише по асфальтованій дорозі та окремих місцях, де точно ми знаємо, що немає ніякої небезпеки, ‒ розповідає морських піхотинець Данило, який обороняє підступи до околиць окупованого РФ села Саханка.
‒ Багатостраждальне Широкине – селище-привид, останні місцеві жителі покинули його ще на початку 2016-го. Відтоді воно повністю мертве. Зараз ним блукають лише українські військові. Можливо згодом, після нашої неодмінної перемоги над російськими окупантами, сюди повернуться люди і воно оживе в буквальному розумінні цього слова. Звісно, дуже хочеться, щоб дітки тут знову ходили в школу та росли на своїй рідній землі, ‒ продовжує морпіх.
Наразі українські морські піхотинці надійно тримають оборону на лінії зіткнення.
‒ Ворог останнім часом знову активізувався, не зважаючи на введення «режиму тиші». Переважно ввечері веде по нашим позиціям провокативний вогонь зі стрілецької зброї та кулеметів. Ми вогонь у відповідь не відкриваємо. Але як тільки буде загроза життю морських піхотинців противник дуже пожалкує, що це зробив. Відповідь буде миттєвою та жорсткою, ‒ додають морські піхотинці.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
политика, солдат, Львів, ВСУ, парады, экология, война, мода, фотоподборки, ЗСУ, Порошенко, ВМС, Киев, кошки, общество, технологии, знаменитости, портрет, беспорядки, дизайн, Путин, фестивали, Карпаты, полиция, путешествия, стихийные бедствия, праздники, концерты, Олимпиада, тест-драйв, самолеты, мир, люди, дети, фотопроект, досуг, фотография, протесты, религия, Львов, футбол, джаз, Саакашвили, Нацгвардия, митинги, спорт, автомобили, город, учения, военная техника, женщины, Донбасс, зима, туризм, традиции, катастрофы, аннексия Крыма, Динамо, пейзажи, корабли, цирк, США, живопись, НАТО, бизнес, Верховная Рада, Дмитрий Дятлов, выборы, Россия, Сергей Смоленцев, искусство, суд, марш, архитектура, история, Александр Зубко, оккупация, политики, Шахтер, уикенд, транспорт, милиция, природа, юмор, АТО, авиация, Майдан, мотоциклы, выставки, музыка, заводы, #Євромайдан, животные, культура, фотоконкурсы, соревнования, столкновения, Одесса, акции, церковь