НОВОСТИ ДНЯ: Зима vs весна: в Украине прогнозируют мокрый снег и дожди  Как правильно питаться после 35 лет  "Голос" изложил свой план по деоккупации Донбасса  Милованов назвал четыре области, в которых работает до 70% "нелегалов"  Бородянский обнародовал размер зарплат руководства МКМС за январь  Доступ к российским телеканалам уменьшат в два раза — министр  44% украинцев считают, что на Донбассе - война между Украиной и РФвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
21.01.2020   Україна   Радіо Свобода

Соборність України. «Живий ланцюг» 1990 року в архівних фото

З0 років тому в Україні відбувся «Живий ланцюг» («Українська хвиля») з нагоди 71-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року. Ця акція, яка відбулася у неділю, 21 січня 1990 року, в переддень свята Злуки – одна із наймасштабніших такого роду у світовій історії.
«Живий ланцюг» став одним із важливих кроків до відновлення Української держави. Люди взялися за руки, щоб продемонструвати Соборність України на шляху до незалежності. Акцію «Українська хвиля» організував Народний Рух України, виконавчий орган якого – Секретаріат – очолював колишній політв’язень Михайло Горинь.
Ланцюг починався в Івано-Франківську від Центрального народного дому (колишньої резиденції парламенту ЗУНР і місця ухвалення Акту Злуки), йшов через Стрий (звідси йшло його відгалуження на Закарпаття), Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир до Києва. Початок ланцюга в Івано-Франківську зумовлений тим, що саме Івано-Франківськ (тодішній Станіславів) у 1919 році був столицею ЗУНР. «Українська хвиля» простягалася на близько 700 кілометрів. У «ланцюзі» взяли участь, за офіційними даними радянського режиму, близько 450 тисяч осіб. За неофіційними оцінками – від 1 до 5 мільйонів.
Щільність «ланцюга» була неоднорідною – від кількох рядів у центрі Львова до інтервалу в десятки метрів у деяких районах Київщини та Житомирщини. Передбачаючи таку ситуацію, штаб акції скеровував у такі місця автобуси з активістами зі Львова й Івано-Франківщини. Фінансування акції не склало для її організаторів надзвичайних проблем завдяки ентузіазму активістів: пальне для автотранспорту учасники акції забезпечували власним коштом.
Після проведення «Живого ланцюга» у Києві, Житомирі, Львові та Івано-Франківську відбулися мітинги-молебні.

Живий ланцюг» у столиці України, який тягнеться до Львова, а далі – до Івано-Франківська. Київ, 21 січня 1990 року

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
бизнес, полиция, политика, дети, беспорядки, уикенд, Одесса, США, юмор, фотоконкурсы, катастрофы, Китай, корабли, технологии, дизайн, мир, Шахтер, фотопроект, культура, история, Карпаты, фотоподборки, животные, Александр Зубко, Сергей Смоленцев, музыка, фотографы, Дмитрий Дятлов, Порошенко, тест-драйв, политики, #Євромайдан, ВСУ, Львов, Нацгвардия, традиции, религия, живопись, стихийные бедствия, джаз, знаменитости, спорт, марш, портрет, пляжи, туризм, протесты, НАТО, Киев, выставки, транспорт, автомобили, досуг, Зеленский, война, АТО, архитектура, Донбасс, акции, футбол, пейзажи, люди, Саакашвили, соревнования, ЗСУ, экология, показы, милиция, церковь, митинги, природа, праздники, авиация, Динамо, фестивали, самолеты, мода, учения, солдат, Новый Год, выборы, женщины, парады, Львів, Россия, Майдан, фотография, столкновения, зима, ВМС, Верховная Рада, оккупация, суд, город, Путин, путешествия, искусство, военная техника, общество, кошки