НОВОСТИ ДНЯ: 3 причины есть грейпфрут каждый день  Канадское правительство хочет сделать 80% своего автопарка электрическим или гибридным  Почти 70 украинских военных считают пропавшими без вести  Снег и морозы будут меняться оттепелью: синоптик дал прогноз погоды на Новый год 2021  Как сварить какао с молоком "как в детском саду"  Черная дыра в галактике оказалась ближе к Земле, чем считалось  Чего ожидать от погоды в понедельниквсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
11.03.2020   Україна   Укрінформ

Україна відправила на переробку першу партію батарейок

Перші 20 тонн батарейок з України 11 березня відправили на переробку на завод GreenWEEE у Румунії. Про це повідомили у пресслужбі руху "Батарейки, здавайтеся!"
"11 березня перші 20 тонн батарейок з України відправили на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії. Для відправки активісти завантажили 1 мільйон батарейок у 80 бочок. За даними організаторів, цією відправкою вдалося врятувати від безповоротного забруднення 1600 гектарів землі - приблизно 2000 футбольних полів", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що досі жодна з батарейок, які збирали в Україні, не доходили до реальної переробки. В кращому випадку, стверджують активісти, батарейки залишали на складах, у гіршому – викидали в землю, забруднюючи природу. Так відбувалося тому, що за переробку батарейок потрібно платити.
У пресслужбі поінформували, що кошти на переробку перших 20 тонн вдалось зібрати завдяки пілотному проєкту моделі розширеної відповідальності виробника кількох торгових мереж, який стартував в грудні 2019 року.
"Тепер переробка всіх батарейок, зібраних в цих мережах, фінансується імпортерами батарейок Duracell, VARTA, GP, Hausmark та мережею із продажів нових батарейок (як у Європі)", - додали активісти. Іншу частину коштів на переробку забезпечили відповідальні компанії та організації, які упродовж останніх 8 років збирали батарейки у себе в магазинах, в офісах, у людей. Ліцензійний підрядник, який забезпечує відправку, – ТОВ “Екологічні інвестиції”.
"Щорічно в Україну ввозять 3250 тонн батарейок, лише за статистикою білого імпорту. Це означає, що сьогоднішня відправка – близько 0,5% всіх батарейок, які викидаються в нашій країні кожен рік", - наголосили активісти. Вони закликають підтримати законопроєкт, спрямований на впровадження відповідальності виробників та імпортерів за переробку батарейок.
"Щоб вирішити проблему забруднення системно на рівні країни, народні депутати мусять невідкладно голосувати за проєвропейський закон України про відходи, який уже зареєстрований за номером 2207-1 і до розробки якого ми долучились. Ціль законопроєкту – зробити модель відповідальності виробника обов’язковою для всіх компаній, які заробляють на продажі батарейок в Україні", - сказала голова руху "Батарейки, здавайтеся!" Любов Колосовська.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
знаменитости, Россия, солдат, медицина, футбол, дизайн, Дмитрий Дятлов, парады, митинги, Китай, женщины, фотография, Новый Год, фотопроект, Путин, мир, люди, акции, учения, портрет, тест-драйв, показы, досуг, коронавирус, зима, НАТО, искусство, Саакашвили, юмор, культура, столкновения, общество, пейзажи, протесты, Шахтер, стихийные бедствия, Карпаты, церковь, полиция, Донбасс, мода, природа, ВСУ, Львів, ВМС, марш, Одесса, карантин, ДСНС, туризм, история, Динамо, дети, музыка, Киев, политики, ЗСУ, соревнования, самолеты, фотоподборки, США, живопись, Верховная Рада, Зеленский, #Євромайдан, политика, пандемия, пожары, Александр Зубко, традиции, фестивали, спорт, фотографы, суд, авиация, Сергей Смоленцев, корабли, Нацгвардия, оккупация, технологии, АТО, заводы, религия, пляжи, путешествия, джаз, Порошенко, выставки, выборы, уикенд, автомобили, архитектура, война, экология, Майдан, праздники, беспорядки, животные, город, фотоконкурсы