НОВОСТИ ДНЯ: Слишком много людей: В Киевском метро могут ввести новые ограничения  7 напитков, которые по содержанию сахара хуже газировки  Родители в масках и без мягких игрушек - правила работы столичных детсадов  Антикоррупционный суд заочно арестовал экс-владельца VAB Банка  Лето не торопится: в Украине прогнозируют дожди и грозы  Инвесторы банка "Аркада" перекрывают движение по Крещатику  Украинские военные получили очередную партию бронетранспортероввсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
25.05.2020   Київ, Київська область, Боярка, Володарка, Ворзель, Сулимівка,Тараща, Коленця, Кагарлик, Згурівка   Павло Ковальов

Київська область: маловідомі пам'ятки та цікаві місця

Місто Боярка стала першою суто дачною місцевістю для мешканців Києва – ще з початку 1870-х, коли тут виникла залізнична станція. Тут винаймали або будували дачі родини Грушевських, Кістяківських, Старицьких, Грінченків, Коцюбинських, Булгакових, письменники Олександр Кониський, Василь Стефаник, Володимир Самійленко, композитор Микола Лисенко. На головній вулиці Боярки, яка також зветься Хрещатик, можна відшукати декілька старих дерев’яних дач. Окрім них, найбільш цікавими об’єктами Боярки є будівля школи № 2 (колишнй сиротинець для дітей залізничників, 1911 р.) та Михайлівська церква 1901 р. А Боярський краєзнавчий музей - один з двох в області, який розповідає про історію дачних околиць Києва.

Райцентр Володарка зацікавить двома об'єктами. Перший - це приватний Музей звитяги та трагедії України. Його заснував Олександр Ушинський - один з найстарших добровольців АТО, оборонець Донецького аеропорту. Це три експозиції, об'єднані однією назвою, та присвячені, відповідно, подіям війни в Донбасі, Майдану та Голодомору. Парк «Острів Сакури» відкрився 2019 року на острові площею 1,6 га. Тут можна побачити не тільки споруди в японському стилі та японський сад, а й велику кількість інших скульптур та панорам, «птахопарк» з більш ніж 30-ма видами птахів, та окремий куточок, де пасуться косулі та олені.

Ще одна стара дачна місцевість під Києвом - Ворзель. Він знаходиться поблизу Бучі та Ірпеня. Тут зберіглася найбільша в області кількість дачних будинків. В найбільш примітному з них, відомому як особняк Уварової, знаходиться музей, в якому вдало відтворено історію дачного побуту. Символом Ворзеля є сторічне тюльпанове дерево, висаджене 1914 року.

В селі Городище-Пустоварівське Володарського району розташований найбільший в області комплекс старовинних водяних млинів. Корпуси ХІХ вдало доповнює ажурний сталевий місток над річкою Рось. Місце є дуже мальовничим.

Місто Згурівка відома парком, закладеним родиною Кочубеїв. Головною окрасою його є колишній мисливський будиночок на острові попсеред штучного озера. Також в парку можна знайти давні дуби.

Інший парк - в місті Кагарлик - є найстаршим в області, йому вже понад 220 років. З часів першого господаря маєтку - пана Трощинського - залишилися в'їздна брама в стилі бароко та нещодавно відреставрована альтанка на пагорбі. Парк підтримується у дуже хорошому стані, та є окрасою Кагарлика.

В селі Коленця Іванківського району стоїть цікава церква, збудована 1874 року. Вона має оригінальне планування та збережений інтер'єр, в якому зібрані ікони та предмети культу з інших, знесених храмів.

Не менш оригінальним є храм у селі Липовий Скиток, що у Васильківському районі. Це - найстарша дерев'яна церква Київщини, яка стоїть на своїму місці - тобто, не була перевезена у музеї архітектури. Вона збудована 1705 року. Інтер'єр також насичений старовинними іконами.

В Сулимівці Бориспільського району стоїть кам'яний храм 1708 року, в якому було поховано декілька поколінь козацького роду Сулим. Це село було їхньою резиденцією 300 років. Також тут ще стоїть невеличкий садибний будиночок, який був літньою резиденцією господарів.

Місто Тараща відоме тим, що в ньому зберіглися практично усі споруди, характерні для повітового центру ХІХ ст. - Присутні місця, суд, казначейство тощо. Символами міста є костел, збудований 1896 року, та елегантна каланча - єдина такого сілуету в Україні. В місті також можна побачити багато приватної забудови царських часів.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Саакашвили, природа, суд, уикенд, фотоконкурсы, автомобили, АТО, ВСУ, Майдан, Новый Год, праздники, ЗСУ, Путин, Донбасс, мир, солдат, тест-драйв, корабли, живопись, технологии, туризм, традиции, марш, зима, оккупация, Россия, история, Киев, мода, ВМС, джаз, женщины, пожары, люди, Сергей Смоленцев, фотография, портрет, стихийные бедствия, дети, акции, Дмитрий Дятлов, показы, досуг, полиция, столкновения, коронавирус, самолеты, церковь, религия, милиция, парады, учения, юмор, экология, знаменитости, животные, общество, Порошенко, Львів, Китай, город, Шахтер, фотопроект, война, авиация, беспорядки, Карпаты, соревнования, Одесса, выставки, военная техника, музыка, ДСНС, политики, пандемия, США, политика, Александр Зубко, #Євромайдан, путешествия, футбол, фестивали, спорт, митинги, культура, Верховная Рада, пляжи, карантин, архитектура, фотографы, НАТО, протесты, пейзажи, выборы, фотоподборки, дизайн, Нацгвардия, Динамо, искусство, Зеленский