Фото и Видео
Фоторепортажи
03.08.2020   Львів, Україна   Радіо Свобода, Укрінформ,

У Львові поховали заступника командувача Української добровольчої армії Андрія Гергерта

Сьогодні, 3 серпня, у Львові поховали 42-річного комбата 8 добровольчого батальйону «Аратта» Андрія Гергерта (позивний «Червень»). Гергерт помер 1 серпня від важкої онкологічної хвороби, яку у нього діагностували у лютому цього року.
Попрощатись із бійцем і провести його до місця спочинку прийшли побратими з різних міст України. Похоронна процесія до Личаківського цвинтаря пройшла вулицями Львова.
«Ми формували «Правий сектор» і тоді, у 2014 році, зустрілись із Андрієм. З Майдану ще знались. Створилась Українська добровольча армія і він став командиром 8 батальйону. Воював, був надзвичайною людиною. Це була людина на своєму місці і якби всі так, як він, любили державу, то ми мали б відповідну українську державу», – пригадує Богдан Вербицький.
На похорон приїхало багато добровольців і волонтерів із Маріуполя, де Андрій Гергерт перебував із батальйоном.
«Широкіне, Бердянськ, Водяне... Скрізь був Андрій. У Маріуполі всі акції спільно готували. 5 років... Скільки воював і тримав батальйон завдяки допомозі людей і не отримував жодних коштів від держави. Ми були спокійні у Маріуполі, бо знали, що у нас стоїть 8-й батальйон», – говорить волонтер із Маріуполя Галина Однорог.
Комбат чеченського батальйону «Муслім» теж розповів про Андрія Гергерта: «Ми з Андрієм знайомі з 2014 року. Україна втратила надійного патріота, ми разом йшли 6 років і стояли на передовій. Війна не забрала, а ось хвороба забирає, і вона могла стати наслідком пережитого. Ми весь час були на одних позиціях. Україна втратила справжнього патріота», – каже комбат.
Андрій Гергерт народився у Миколаєві на Львівщині 22 травня 1978 року. За фахом він ветеринар, але з березня 2014 року пішов воювати на Донбас і потрапив спершу у 5-й батальйон. Невдовзі став заступником командира Української добровольчої армії. У чоловіка залишилася дружина та четверо дітей. Андрій Гергерт нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня «За особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
выборы, женщины, путешествия, марш, город, знаменитости, экология, природа, самолеты, уикенд, живопись, досуг, протесты, фотография, Россия, зима, пожары, показы, авиация, парады, мода, акции, Порошенко, учения, фотоконкурсы, история, столкновения, портрет, животные, пандемия, Сергей Смоленцев, футбол, мир, музыка, Верховная Рада, дети, Киев, ДСНС, суд, Китай, Одесса, заводы, коронавирус, пейзажи, дизайн, технологии, солдат, Путин, ВМС, беспорядки, пляжи, церковь, Зеленский, спорт, Дмитрий Дятлов, люди, автомобили, фотопроект, оккупация, фестивали, Майдан, религия, ЗСУ, Нацгвардия, стихийные бедствия, АТО, юмор, политика, США, военная техника, архитектура, карантин, соревнования, война, Донбасс, ВСУ, Шахтер, #Євромайдан, общество, полиция, культура, митинги, НАТО, корабли, Новый Год, искусство, Александр Зубко, Саакашвили, Динамо, джаз, традиции, Карпаты, политики, туризм, Львів, выставки, праздники, фотоподборки, фотографы, тест-драйв