Фото и Видео
Фоторепортажи
03.08.2020   Львів, Україна   Радіо Свобода, Укрінформ,

У Львові поховали заступника командувача Української добровольчої армії Андрія Гергерта

Сьогодні, 3 серпня, у Львові поховали 42-річного комбата 8 добровольчого батальйону «Аратта» Андрія Гергерта (позивний «Червень»). Гергерт помер 1 серпня від важкої онкологічної хвороби, яку у нього діагностували у лютому цього року.
Попрощатись із бійцем і провести його до місця спочинку прийшли побратими з різних міст України. Похоронна процесія до Личаківського цвинтаря пройшла вулицями Львова.
«Ми формували «Правий сектор» і тоді, у 2014 році, зустрілись із Андрієм. З Майдану ще знались. Створилась Українська добровольча армія і він став командиром 8 батальйону. Воював, був надзвичайною людиною. Це була людина на своєму місці і якби всі так, як він, любили державу, то ми мали б відповідну українську державу», – пригадує Богдан Вербицький.
На похорон приїхало багато добровольців і волонтерів із Маріуполя, де Андрій Гергерт перебував із батальйоном.
«Широкіне, Бердянськ, Водяне... Скрізь був Андрій. У Маріуполі всі акції спільно готували. 5 років... Скільки воював і тримав батальйон завдяки допомозі людей і не отримував жодних коштів від держави. Ми були спокійні у Маріуполі, бо знали, що у нас стоїть 8-й батальйон», – говорить волонтер із Маріуполя Галина Однорог.
Комбат чеченського батальйону «Муслім» теж розповів про Андрія Гергерта: «Ми з Андрієм знайомі з 2014 року. Україна втратила надійного патріота, ми разом йшли 6 років і стояли на передовій. Війна не забрала, а ось хвороба забирає, і вона могла стати наслідком пережитого. Ми весь час були на одних позиціях. Україна втратила справжнього патріота», – каже комбат.
Андрій Гергерт народився у Миколаєві на Львівщині 22 травня 1978 року. За фахом він ветеринар, але з березня 2014 року пішов воювати на Донбас і потрапив спершу у 5-й батальйон. Невдовзі став заступником командира Української добровольчої армії. У чоловіка залишилася дружина та четверо дітей. Андрій Гергерт нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня «За особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
учения, футбол, экология, женщины, Зеленский, Порошенко, уикенд, Россия, АТО, война, Сергей Смоленцев, праздники, пожары, Карпаты, суд, люди, политики, Китай, Киев, Майдан, Новый Год, соревнования, фестивали, пейзажи, Донбасс, Львів, фотоподборки, США, Верховная Рада, беспорядки, история, акции, джаз, зима, тест-драйв, выборы, культура, искусство, стихийные бедствия, политика, фотографы, общество, пляжи, заводы, ЗСУ, полиция, парады, знаменитости, природа, религия, Нацгвардия, досуг, фотография, туризм, митинги, дизайн, Динамо, Дмитрий Дятлов, марш, портрет, ВСУ, солдат, фотопроект, корабли, архитектура, протесты, #Євромайдан, самолеты, столкновения, церковь, пандемия, мир, карантин, показы, технологии, НАТО, город, мода, оккупация, Саакашвили, Александр Зубко, ДСНС, животные, музыка, путешествия, живопись, Шахтер, Одесса, юмор, ВМС, традиции, авиация, спорт, коронавирус, выставки, автомобили, дети, фотоконкурсы, военная техника, Путин