НОВИНИ ДНЯ: Чому Байден дозволив бити далекобійною зброєю по Росії: деталі від Reuters  Кім Чен Ин заявив про небезпеку ядерної війни  Третя світова війна вже почалась: термінова заява Залужного  Яблучний тарт татен: рецепт ароматної французької випічки  На Марсі знайшли ознаки життя: що кажуть вчені  Майже 90% компаній планують підвищити зарплати: на скільки вони зростуть у 2025 році  "Загарбати цілком й остаточно": політичний експерт назвав сценарій, який Путін підготував для Українивсі новини дня
Політика
Україна
28.04.2013 13:00 3313

Країни Східної Європи будуть лобіювати Україну в ЄС

В Євросоюзі сформувалися три групи країн залежно від їхнього ставлення до перспектив підписання з Україною угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, готові сприяти цьому Польща, Литва, Угорщина, Словаччина, Латвія, Естонія, Румунія, Болгарія та Чехія.

Про це в коментарі Тиждень.ua заявив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

«Що стосується українооптимістів в контексті угоди (про асоціацію з ЄС – Ред.), то перш за все це наші східні сусіди – нові члени ЄС, перш за все, Польща, Литва, Угорщина, Словаччина, Латвія та Естонія. Меншою мірою Чехія, оскільки також був скепсис, однак зі значною долею оптимізму. Сюди би відніс Румунію з Болгарією, вони готові це питання підтримувати, однак, наразі їх статус в ЄС не дозволяє їм активно лобіювати це питання», – зазначив експерт, якого цитує «Тиждень».

До україноскептиків в ЄС Горбач відносить невеликі країни Західної Європи – Нідерланди, Данію, а також Німеччину та Францію.

«Зокрема, Німеччина, напревеликий жаль, останнім часом більше починає займати позицію євроскептиків, ніж єврооптимістів… Я вважаю, що позиція Німеччини буде вирішальною в даному випадку. І всі інші рахуватимуться з нею як з найважливішою», – зазначив він.

Країни Середземноморського басейну, такі як Португалія, Іспанія, Італія чи Греція також можна було би розцінювати як україноскептиків.

«Але вони більше пасивні, не мають своєї точки зору з цього питання. Оскільки Україна їх цікавить не такою мірою, як наших безпосередніх сусідів чи Німеччину. Тому вони притримуються нейтрального полюсу і приєднаються до більш активної позиції, яка буде сформована (у ЄС). Щодо Швеції, що донедавна була однією з найбільших українооптимістів і виступала в партнерстві з Польщею, то останнім часом вона розчарована в українському керівництві. І з оптиміста перетворюється в серйозного скептика», - зауважує Горбач, додаючи, що «це ще одна серйозна зовнішньополітична поразка України на європейському напрямку».

 

Оценка материала:

5.00 / 1
Країни Східної Європи будуть лобіювати Україну в ЄС 5.00 5 1
Політика / Україна
28.04.2013 13:00 3313
Еще материалы раздела «Україна»