НОВОСТИ ДНЯ: Канали телемарафону отримають держпідтримку, але вона не покриє витрати, - Ткаченко  Чистий четвер 2023 року: коли купатися, що не можна робити, сильна молитва  Від тепла до холоду. Синоптикиня здивувала прогнозом: варто очікувати на сніг  В Україну вривається справжня весна  Пілоти "вичавлюють максимум" із того, що є: яких літаків зараз терміново потребує Україна  Остаточна відповідь: чи будуть вихідні на Великдень 2023 року  Зірка радянського кіно Калниньш красномовно відповів росіянам на критику через антивоєнну позиціювсе новости дня
Бізнес
Економіка
29.07.2014 724

Україну закликали виконати «домашнє завдання» для отримання кредиту stand-by

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард закликає владу України продовжувати реалізацію спланованих реформ, зокрема пакета заходів для завершення першого перегляду кредитної програми співпраці з Фондом stand-by.

Як зазначено в повідомленні МВФ у вівторок, Лагард обговорила останні політичні події та зусилля української влади з упровадження реформ, підтриманих програмою МВФ на зустрічі з главою Національного банку України Валерією Гонтаревою та міністром закордонних справ Павлом Клімкіним у Вашингтоні 28 липня.

МВФ 30 квітня затвердив кредитну програму stand-by для України на SDR10, 976 млрд (близько $17,1 млрд), розраховану на два роки. На початку травня Фонд перерахував перший транш SDR2, 058 млрд (близько $3,2 млрд), з яких SDR1, 29 млрд (близько $2 млрд) - уряду на підтримку бюджету.

Місія МВФ прибула до України для першого перегляду програми 24 червня та працювала до 18 липня. У рамках першого перегляду обговорювали питання коригування макропрогнозу й державного бюджету на 2014 рік, зокрема з огляду на нестабільну ситуацію в Донецькій та Луганській областях.

Минулого тижня президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк провели телефонні розмови з Лагард, під час яких запевнили в готовності країни виконати всі зобов'язання в рамках програми stand-by. За словами глави держави, українська влада разом з місією МВФ розробила скоригований подальший план реформ для реалізації програми з метою подальшого узгодження на Раді директорів МВФ, яка має відбутися другій половині серпня.

Зі свого боку Лагард застерегла українських політиків від популізму і зайвих обіцянок під час передвиборної кампанії, оскільки в умовах поточної фінансово-економічної ситуації в країні вони не зможуть бути реалізовані.

У разі позитивного рішення ради директорів Україна отримає другий транш кредиту в розмірі близько $1,4 млрд.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Оценка материала:

5.00 / 1
Україну закликали виконати «домашнє завдання» для отримання кредиту stand-by 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
29.07.2014 724
Еще материалы раздела «Економіка»