НОВОСТИ ДНЯ: У Раді назвали імена нардепів, у яких забрали зарплати через "прогули"  Президент Азербайджану заявив про можливість підписання мирної угоди з Вірменією  Найближчими днями в Україні збережеться тепло, переважно без опадів  Баклажани, запечені з помідорами та сиром  ЗСУ вже цього року можуть зайти до Криму: військовий експерт назвав ознаки  Щодня били рекорди: за два дні ЗСУ знищили цілу бригаду артсистем – Жданов  Кабачкова ікра в домашніх умовах, як з магазину: найкращі рецептивсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Нацгвардия, футбол, фотопроект, портрет, история, передовая, церковь, Александр Зубко, пожары, Китай, Киевщина, природа, пейзажи, Польша, общество, суд, столкновения, Зеленский, Бахмут, пандемия, Одесса, парады, дизайн, пляжи, США, Верховная Рада, показы, дети, Крым, НАТО, ВСУ, Новый Год, военная техника, полиция, путешествия, самолеты, митинги, коронавирус, уикенд, Путин, Донбасс, Карпаты, зима, обстрелы, Киев, #Євромайдан, война, Дмитрий Дятлов, медицина, стихийные бедствия, учения, город, искусство, мода, Майдан, оккупация, визиты, женщины, традиции, марш, культура, фестивали, Шахтер, политика, выставки, ДСНС, фотоконкурсы, музыка, авиация, терроризм, юмор, карантин, ЗСУ, корабли, ВМС, автомобили, Львів, мир, выборы, фотография, акции, Россия, Сергей Смоленцев, животные, солдат, архитектура, туризм, фотоподборки, Динамо, соревнования, технологии, живопись, протесты, экология, спорт, Порошенко, люди, тест-драйв, праздники, сборная Украины