НОВОСТИ ДНЯ: Ціни знижуються: скільки коштують бензин, дизель та автогаз на АЗС  До 18 тепла та гроза. Синоптики дали прогноз погоди на 25 березня  Галкін жорстко пройшовся по артистах-путіністах: "Бачу, вже Доліна поміж надгробками повзе"  Путін правитиме, якщо буде під Китаєм: експерт про переговори між РФ та КНР  "Вичищають" 30-кілометрову смугу від окупантів: Гуменюк про вибухи в Криму  Синоптик розповіла, які "сюрпризи" принесе в Україну похолодання  Українці змінили ставлення до 9 травнявсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

Голограма Ярослава Мудрого: як насправді виглядав київський князь

У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.
"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.
Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.
Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко. Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
обстрелы, Карпаты, Верховная Рада, технологии, мода, парады, ВСУ, культура, Путин, мир, фотопроект, митинги, природа, выставки, история, пляжи, самолеты, Россия, политика, визиты, передовая, футбол, Шахтер, ДСНС, Динамо, Крым, авиация, пандемия, экология, акции, выборы, Львів, женщины, церковь, Киевщина, солдат, пожары, полиция, терроризм, Дмитрий Дятлов, зима, фотоподборки, портрет, дизайн, ВМС, фотоконкурсы, карантин, сборная Украины, традиции, Порошенко, люди, Одесса, город, марш, Майдан, политики, фестивали, уикенд, Нацгвардия, суд, показы, искусство, общество, живопись, туризм, Киев, Зеленский, Александр Зубко, США, спорт, война, путешествия, Китай, тест-драйв, ЗСУ, пейзажи, дети, Новый Год, юмор, НАТО, столкновения, Польша, Сергей Смоленцев, животные, протесты, музыка, военная техника, соревнования, коронавирус, #Євромайдан, медицина, автомобили, учения, фотография, праздники, оккупация, корабли, стихийные бедствия, архитектура, Донбасс