НОВОСТИ ДНЯ: Коли Росія буде готова до мирних переговорів: оцінка експосла США в Україні  Зміни до закону. Скільки українцям можна перебувати у Польщі під час війни  Готуйтесь до дощів: синоптик зробила невтішний прогноз на кінець тижня  У Києві перевірили понад 3 тисячі укриттів: більшість - без вільного доступу  Газ в Україні за рік подешевшав майже втричі: скільки коштує паливо  Більшість областей накриють грози та сильний вітер: прогноз погоди на 8 червня  Вода в Криму пожовкла і смердить, а на Херсонщині гине флора і фауна: наслідки підриву дамби за першу добувсе новости дня
26.11.2017 1670

Чому я підтримую Український католицький університет

Десять років тому, коли з’явилася ініціатива збору коштів для Українського католицького університету у Києві, я ще нічого не знав про цей університет. Але ось уже чотири роки я – голова організаційного комітету щорічного Благодійного вечора УКУ у столиці. Це велика честь і велике щастя для мене. Це дало мені можливість бути частиною Великої Історії та Мрії. Адже саме УКУ є тим вищим навчальним закладом, що сприяє вихованню нового покоління українців. Тут вчаться не лише богослови та майбутні церковні ієрархи, а й вірні будь-яких церков та конфесій, що опановують найрізноманітніші науки. Водночас університет стоїть і стоятиме на християнських цінностях, які зрозумілі для всіх.

Найстаріші європейські університети виникали саме як вищі школи з вивчення богослов’я у католицькій традиції. Проте вже через кількасот років вони стали провідними центрами вивчення будь-яких наук та відчинили свої двері усім людям, що жадали знань. Саме тому католицькі університети існують і зараз, і є потужними центрами освіти у царині богослов’я та філософії, права та менеджменту. Серед випускників католицьких університетів – такі непересічні постаті, як Білл Клінтон та Кондоліза Райс, Джон Керрі та Одрі Тоту.

Я всерйоз вважаю, що УКУ може конкурувати із західними університетами. В ньому працюють люди, у яких горять очі, які весь час пропонують щось нове. УКУ – це більше, ніж навчальний заклад: це ковток свіжого повітря. Вся команда університету вірить у свою місію; вірить, що можна створити нову систему освіти, і таким чином вирішити всі проблеми України. Мені причетність до цього процесу приносить глибоке морально-естетичне задоволення. Це вселяє віру, що у нашої країни все вийде.

Сьогодні УКУ – це приклад того, як має розвиватися український ВНЗ. Мені приємно бачити, як він еволюціонує і стає кращий. У вересні цього року я побував на відкритті центру Шептицького – бібліотеки кампусу УКУ. Я був вражений архітектурою цієї будівлі – впевнений, що її має побачити кожен, хто приїздить до Львова. Ця бібліотека – набагато цікавіша та, водночас, зручніша за подібну споруду, яку нещодавно звели у моїй британській Alma Mater -  Лондонській школі економіки.

Мені Український католицький університет дав змогу познайомитися з багатовіковою історією Української греко-католицької церкви. Живі творці цієї історії, зокрема такі постаті, як Президент УКУ Владика Борис Ґудзяк, ректор о. Богдан Прах, віце-ректор Мирослав Маринович – справді надихають. Все їхнє життя та їхня праця на благо університету – це водночас і жертовність, і приклад для молодих українців.

За ці роки я познайомився з колосальною кількість видатних людей, що сповідують принцип культури пожертви. Роки радянської влади знищили її в Україні, але зараз вона відроджується. Свідчення тому – широке коло спонсорів цьогорічного Благодійного Вечора: «Київстар», «Winner», «Райффайзен Банк Аваль», Wolf Theiss, Медіа Група Україна, Фонд родини Загорій, «Акордбанк». Повірте моєму досвіду: це компанії, що не витрачають гроші даремно, а інвестують їх просто у майбутнє.

2 грудня 2017 року о 18 годині я запрошую всіх прийти на Х Ювілейний Благодійний вечір УКУ в Києві. Він відбудеться в Міжнародному виставковому центрі на Лівому березі в Києві. Це непересічна подія, яка варта того, щоб купити квиток та взяти участь в благодійному аукціоні. За той час учасники Вечору стали добрими друзями, що об’єднані благородною метою – допомозі одному з найкращих навчальних закладів України. Зрештою, саме там Ви зможете послухати головного редактора часопису «The Economist» Едварда Лукаса та музиканта Тараса Чубая з гуртом «Плач Єремії».

Світлої пам’яті Блаженнійший Любомир (Гузар) казав про благодійність: «Треба так давати, щоб аж боліло». Іншими словами: віддайте на добру справу все, що можете і трішечки більше.

Я підтримую Український католицький університет.

Автор: Василь Мирошниченко, партнер CFC Consulting Compony

Оценка материала:

5.00 / 2
Чому я підтримую Український католицький університет 5.00 5 2
26.11.2017 1670
comments powered by Disqus
Еще колонки: Колонки / Блоги
 • Том Купер. Війна в Україні, 6 липня 2023. Екоцид: теракт катастрофічного масштабу Том Купер. Війна в Україні, 6 липня 2023. Екоцид: теракт катастрофічного масштабу

  У дописі про підрив дамби в Новій Каховці Купер не стримує емоцій і відкрито називає росію державою-терористом. Порівнює Новокаховську катастрофу з Чорнобильською, висміює реакції путін-пабліків на вчинок росіян. Дістається від нього і Заходу, який 20 років заплющував очі на дії путіна, а то й підтримував їх...

 • Вагнер против армии РФ? Или логика пленения комбрига Вагнер против армии РФ? Или логика пленения комбрига

  Игорь Тышкевич: Вечер перестал быть скучным после сообщений о боях ЧВК «Вагнер» с 72 бригадой… Министерства обороны России на подступах к Бахмуту. Бой, который, вероятнее всего, сопровождался потерями с обоих сторон завершился пленением командира бригады и записью его «покаянного видео». В этой новости всё было прекрасно. Часть наблюдателей уже поспешили сделать вывод о начале, чуть ли не войны между российскими силовиками. Ещё более блистательными были выводы о попытке покушения на Пригожина. Но, давайте попробуем разобрать данный кейс.

 • Том Купер, війна в Україні. Гра кутів, напрямків та відстаней Том Купер, війна в Україні. Гра кутів, напрямків та відстаней

  У дописі від 30 травня Том Купер пише, що «тиха фаза» наземної війни добігає кінця, проте, тим часом, точиться запекла війна в повітрі. Ми не перекладали першу частину його звіту, оскільки там, головним чином, перераховано численні удари російських ракет по українських містах, що ми й так усі знаємо й переживаємо зараз.

 • Том Купер: війна в Україні. 27 травня 2023. Застереження Том Купер: війна в Україні. 27 травня 2023. Застереження

  «Політичні» міркування Тома Купера завжди пройняті сарказмом. Такий собі знущальний монолог про недосконалість світу – найбільше дістається, звісно, росії, де проблисків розуму він, схоже, вже взагалі не бачить. Наприкінці – критика вилазки в бєлгородську область, сенс якої Куперу не зрозумілий. Обіцяє, що за кілька днів буде новий огляд про стан справ на фронті.

 • Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО

  Іван Киричевський: Навряд чи рашистські обстріли ракетами та «Шахедами» досягають очікуваного пропагандистського результату. Бо тепер і зі сторони ЗСУ активізувались удари в нічний час по ворожим тилам, невідомим ворогу далекобійним озброєнням. І це все викликає у російських «воєнкорів» стан «тривожно», а не стан захоплення влучанням їх «високоточних» ракет по нашій території.