НОВОСТИ ДНЯ: Зеленский поздравил мусульман с началом Рамадана  Украина станет членом Европейского космического агентства через несколько лет - Тафтай  Ученые нашли новый способ уничтожать раковые клетки опухоли головного мозга  Hubble показал фото увядающей галактики из созвездия Золотая Рыба  Спутник «Сич-2-30» будет готов к запуску в декабре - председатель Госкосмоса  Более 5000 тонн внеземных частиц падают на Землю каждый год  В Украине похолодает до +3все новости дня
Бизнес
Экономика
29.01.2021 264

В НБУ прогнозують поступове зниження безробіття

Рівень безробіття після зростання в IV кварталі 2020 року за підсумками 2021 року поступово знизиться до 9,1%.

Про це йдеться в щоквартальному інфляційному звіті Національного банку за січень 2021.

Прогнозується, що рівень безробіття після зростання в IV кварталі 2020 року на тлі збільшення захворюваності та введення нового карантину за підсумками 2021 року поступово знизиться до 9,1%. При цьому, стрімке зростання витрат бізнесу на оплату праці буде гальмувати цей процес.

Подальше пожвавлення економіки та зростання соціальних стандартів, буде підтримувати зростання доходів громадян. У звіті прогнозується, що номінальна зарплата у 2021 році зросте на 16,6% і на 9,3% в наступному; реальна - на 8,3% і на 3,6% відповідно.

Відзначається, що формат віддаленої роботи був популярним і в минулі роки, але під впливом пандемії частка співробітників, що працюють дистанційно, стрімко зросла. Втім, навіть в розвинених країнах більша частина робочих місць виявилися непридатними для віддаленого обслуговування. Оптимальною на сьогодні є так звана гібридна форма роботи, при якій працівник тільки певну частину часу працює віддалено.

Ситуація з можливістю віддаленої роботи в Україні була подібна іншим країнам. Зокрема, галузі сектора послуг, такі як ІТ або фінансові установи, досить швидко змогли перевести на дистанційну роботу частина співробітників. Однак транспорт або сільське господарство не могли цього зробити через особливості технологічних процесів. А кур'єрські служби доставлення за час карантину навіть наростили кількість працівників, які не можуть працювати віддалено.

Згідно з дослідженням Dingel and Neiman, які наводяться у звіті НБУ, теоретичний максимум тих, хто може працювати віддалено, для економік з високими доходами становить 38%, а для країн з низькими доходами - тільки 13%. У списку країн, які досліджувалися, України не було. Однак, якщо припустити лінійну залежність між часткою людей, які можуть працювати з дому, і ВВП країни, то ця частка для України становить близько 20%.

Оценка материала:

5.00 / 1
В НБУ прогнозують поступове зниження безробіття 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
29.01.2021 264
Еще материалы раздела «Экономика»