НОВИНИ ДНЯ: Деякі рішення Байдена щодо України можуть допомогти Трампу, - Bloomberg  У РФ стурбовані економічними витратами на продовження війни в Україні, - ISW  Як зберегти очищену картоплю, щоб вона не потемніла  На Марсі вода могла бути ще раніше, ніж вважалося: вчені дослідили найстаріший марсіанський метеорит  В Україну йдуть дощі та мокрий сніг: де і коли буде мокро  Погода в Україні різко зміниться: готуйтеся до снігу та морозів  Сніг на сході і заході: синоптик розповіла, яку погоду в Україні очікувати 26 листопадавсі новини дня
Політика
Україна
16.02.2021 708

У МОЗ розповіли, як ведуть COVID-статистику

Всі виявлені випадки коронавірусу реєструються, а дані про них передаються в Лабораторні центри МОЗ та Центри громадського здоров'я.

Про це у вівторок, 16 лютого, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу ЦГЗ.
"Згідно з указом МОЗ, медичний працівник, який виявив людину, що відповідає визначенню випадку COVID-19, реєструє випадок і в строк до 12 годин інформує лабораторний центр МОЗ України з адміністративно-територіальної приналежності. Лабораторні центри МОЗ є в кожному регіоні, це державні установи", - розповіли в прес-службі.
Крім того, лікар, який надає медичну допомогу, повинен інформувати лабораторний центр МОЗ про результат лікування (одужання або смерті) і/або припинення самоізоляції пацієнта не пізніше ніж через три дні з дня, коли у нього буде ця інформація.
У разі, якщо людина самостійно звернулася в якусь із лабораторій, що здійснює тестування, здала ПЛР-тест і отримала позитивний результат - такі дані також передаються в лабораторний центр МОЗ, відзначили в ЦГЗ.
Там уточнили, що подальший стан такого пацієнта, якщо він сам не звернеться до сімейного лікаря, буде з'ясовувати лікар-епідеміолог з лабораторного центру МОЗ. Через 2-3 тижні він проводить розслідування: дзвонить і розпитує людину, яка отримала позитивний результат тесту, про її стан.
"Якщо в лабораторному центрі за результатами цього розслідування встановили, що людина одужала, її виключають зі статистики активних хворих і вносять до числа тих, хто одужав. Так визначається настання одужання, якщо людина не звертається до лікаря, а вирішила перехворіти сама, вдома", - пояснили в прес-службі ЦГЗ.
При цьому, якщо людина самостійно здала швидкий тест і про нього не було відправлено термінового повідомлення сімейним лікарем, то така людина і результат її тесту не фіксується в офіційній статистиці з COVID-19, уточнили у відомстві.

Оценка материала:

5.00 / 1
У МОЗ розповіли, як ведуть COVID-статистику 5.00 5 1
Політика / Україна
16.02.2021 708
Еще материалы раздела «Україна»