НОВОСТИ ДНЯ: Погода на выходные: В Украине ожидают снег  Нарушения на рынке страхования: Нацбанк применил меры воздействия к 11 компаниям  Ілон Маск запропонував побудувати базу на Місяці і місто на Марсі  8 місць в Кіровоградській області, які ви маєте відвідати  В Украине начнется волна похолодания с заморозками - синоптик  У Путина назвали возможные темы переговоров с Зеленским  Навальний вирішив припинити голодуваннявсе новости дня
Жизнь и Стиль
Личные финансы
24.02.2021 516

Фальшиві 200 і 500 гривень: де можуть підсунути і як виявити підробку

Україною гуляють підроблені гроші. Найчастіше – номіналом 500 і 200 гривень. Банкноти настільки якісно зроблені, що навіть під ультрафіолетом їх не завжди можна розпізнати. Де можуть підсунути та як виявити фальшивку?

Соцмережі рясніють оголошеннями про фальшиві гроші – з водяним знаком, захисною стрічкою та удвічі дешевша за номінал. Обіцяють якісну підробку: мовляв, і у супермаркеті не розпізнають, і термінали приймуть.

Та на відео, найімовірніше – гроші справжні. Якщо наважитесь на замовлення – отримаєте звичайнісінькі сувеніри, які жоден термінал не пропустить. Минулого місяця кіберполіція викрила подружжя, яке друкувало фальшивки. І самі користувались, і в інтернеті торгували.

Старший інспектор департаменту кіберполіції Анна Селезньова розповідає, що замовниками були підприємці малого бізнесу – маленьких крамничок. Це ті магазини, де найчастіше розраховуються лише готівкою.

Алла працювала касиром. Фальшивку підсунули їй. Довелося віддавати 500 гривень із власного гаманця. Фальшиві купюри важко виявити навіть під ультрафіолетом. Адже і справжні банкноти, і підробки – світяться.

Однак старший фахівець відділу дослідження і захисту грошей Нацбанку Віталій Ковтонюк розповідає в новинах «Сьогодні» на каналі «Україна»: щоб розпізнати, фальшивка чи ні – достатньо знати три правила, банальні, але дієві.

По-перше, на дотик справжня банкнота цупка. З лиця гладка, зі зворотного боку шершава.

По-друге, треба глянути на купюру проти світла. У справжньої є графічний елемент знака гривні, а у підробки він відсутній.

По-третє, відбувається оптична зміна елемента. Справжній – бузковий, при зміні кута зору він зелений. А у підробки цього ефекту нема.

Засумнівалися у справжності купюри – попросіть касира її замінити іншою.

Якщо знайшли таку банкноту у себе в гаманці – йдіть до банку. Там її віддадуть на дослідження. Воно безкоштовне. Якщо банкнота справжня – вам її повернуть. Якщо фальшивка – вартості не відшкодують. Зате ви з себе знімете відповідальність, бо за виготовлення та поширення несправжніх грошей – реальний строк: від 5 до 10 років в’язниці з конфіскацією майна.

 

Оценка материала:

5.00 / 1
Фальшиві 200 і 500 гривень: де можуть підсунути і як виявити підробку 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Личные финансы
24.02.2021 516
Еще материалы раздела «Личные финансы»