Життя та Стиль
Суспільство
В «Головній темі» розповіли, як обрати якісне та безпечне сало
Обробка оцтом, йодована сіль, рідкий дим – у продавців сала є чимало хитрощів, аби приховати неякісний продукт. В суспільно-резонансному проєкті «Головна тема» з Оленою Кот на каналі «Україна» лікарка-дієтолог Олена Єгорова дала поради, як не попастися на виверти продавців і «на око» відрізнити - де свіже та смачне, а де – небезпечне сало.
Перша порада від лікарки - зверніть увагу на колір і блиск. Сало має бути білим, злегка рожевим, без жодних сірих або жовтуватих відтінків. А ще - не слизьким і не липким.
«Сало, яке полежить довше, стає більш матовим. Воно не має такого блиску, а свіже блищить», - зазначила експертка.
Наступний крок - понюхайте і доторкніться до сала. За словами лікарки, якщо сало достатньо м’яке, то на нігті залишиться багато жиру.
Ще один дієвий лайфхак - проткніть шматок ножем продавця або ж сірником. Якщо він увійде легко, значить сало свіже.
Також обов’язково придивіться до шкірки - вона має бути без щетини.
А якщо продавець пропонує скуштувати сало на смак, будьте пильні! Стежте, звідки відрізають шматок. Бо це може бути не те сало, яке вам потім продадуть.
Окрім того, Олена Єгорова попереджає - у м’ясному прошарку, який вважають найсмачнішим, часто живуть небезпечні паразити та бактерії:
«Саме по собі сало не небезпечне, це 100% жир, там нічого немає. А ось якщо в салі проростають судини або є прожилки м'яса - таке сало потенційно більш ризиковане до вживання в сирому вигляді».
Тому сало з м’ясним прошарком краще підійде для запікання. А якщо вирішили спожити сирим, то перед тим, радить лікарка, краще заморозьте. Закиньте шматок на три доби до морозилки. Так вб’єте мікроби і будете впевнені у його безпечності.