НОВОСТИ ДНЯ: Канали телемарафону отримають держпідтримку, але вона не покриє витрати, - Ткаченко  Чистий четвер 2023 року: коли купатися, що не можна робити, сильна молитва  Від тепла до холоду. Синоптикиня здивувала прогнозом: варто очікувати на сніг  В Україну вривається справжня весна  Пілоти "вичавлюють максимум" із того, що є: яких літаків зараз терміново потребує Україна  Остаточна відповідь: чи будуть вихідні на Великдень 2023 року  Зірка радянського кіно Калниньш красномовно відповів росіянам на критику через антивоєнну позиціювсе новости дня
Політика
Світ
08.04.2021 502

США вводять санкції проти Китаю за створення суперкомп'ютерів

У санкційний список США внесли ще сім китайських фірм і лабораторій.

Про це повідомляється на сайті Мінторгу США в четвер, 8 квітня.

Відзначається, що ці організації задіяні у створенні суперкомп'ютерів для потреб Збройних сил Китаю.

"Такі комп'ютери багато в чому можуть бути задіяні для обґрунтованих цивільних потреб, але вони також дуже важливі для розробки зброї, особливо її просунутих зразків, ядерних озброєнь, кіберзброї, ракет і навіть гіперзвукової зброї", - заявив представник Мінторгу США в коментарі The Washington Post.

WP зазначає, що ці організації тепер не зможуть використовувати американські технології без відповідних ліцензій Мінторгу, які складно отримати.

Так, під санкції потрапили три фірми, що виробляють напівпровідники: Tianjin Phytium Information Technology (Phytium), Shanghai High-Performance Integrated Circuit Design Center і Sunway Microelectronics. Також обмеження вводяться проти обчислювальних центрів із суперкомп'ютерами - у містах Цзинань і Шеньчжень, міських округах Усі і Чженчжоу.

"Ці структури діють таким чином, який суперечить нашим національним інтересам. Мова насправді йде про те, щоб товари США не сприяли розвитку військового потенціалу Китаю", - пояснив представник Мінторгу.

У США стверджують, що організації, які підпали під обмеження, надають допомогу Народно-визвольній армії Китаю в зломі кодів для перехоплення супутникових повідомлень.

За даними WP, це третій пакет санкцій США проти організацій, які проводять високопродуктивні обчислення для військових КНР. Перший був введений ще в 2015 році, а другий - у 2019 році.

Оценка материала:

5.00 / 1
США вводять санкції проти Китаю за створення суперкомп'ютерів 5.00 5 1
Політика / Світ
08.04.2021 502
Еще материалы раздела «Світ»