НОВОСТИ ДНЯ: Самый большой самолет в мире опять взлетел  Загадочные каменные постройки оказались частью древнего культа скотоводов  Костры на Солнце – ключ к большой солнечной тайне  Аномалий не будет: синоптики рассказали, когда в Украину придет настоящая жара  В Украине летом резко подорожают продукты: что больше всего взлетит в цене  Темная материя может скрываться в экзопланетах   Украину накроют грозы: где будет непогодавсе новости дня
Политика
Европа
23.04.2021 190

Латвія, Литва і Естонія висилають російських дипломатів у знак солідарності з Чехією

Латвія вирішила вислати з країни одного російського дипломата у знак солідарності з Чехією.

Про це йдеться на сайті МЗС Латвії.

"Міністр закордонних справ Едгар Рінкевичс прийняв рішення оголосити одного дипломата посольства Російської Федерації небажаною особою в Латвійській Республіці (персоною нон грата). Рішення міністра прийнято у знак солідарності з урядом Чеської Республіки в зв'язку з нелегальними діями російських розвідувальних служб в Чеській Республіці, та на основі оцінки дій дипломата російського посольства і констатував допущених ним порушень в Латвії", - йдеться в заяві міністерства.4

Російський дипломат у Латвії влаштував вечірку всупереч карантину і показував непристойні жести незадоволеним сусідам

Рішення передали повноважному повіреному посольства РФ у Латвії Володимиру Васильєву.

Міністерство підкреслило, що Латвія зацікавлена у відносинах з Росією, які б спиралися на взаємну повагу, міжнародне право та принципи Віденської конвенції про дипломатичні зносини. Дії Росії тривали час свідчать про порушення цих принципів.

Одного дипломата також вирішило вислати Міністерство закордонних справ Естонії.

Росія грубо порушила міжнародне право на території країни-члена Євросоюзу і НАТО, що підриває суверенітет Чехії та призвело до загибелі двох людей. Така поведінка загрожує безпеці і стабільності Європи і є неприпустимою, йдеться в заяві міністерства.

Щоб висловити солідарність, Естонія висилає дипломата, чия діяльність не відповідає обумовленої Віденською конвенцією дипломатичної діяльності.

Двох російських дипломатів висилає Литва.

"Сьогодні, 23 квітня, в МЗС ЛР було викликано представника РФ в Литві, йому була вручена нота, в якій повідомляється, що двох дипломатів за діяльність, непоєднуванe зі статусом дипломатів, визнали персонами нон грата, тому вони повинні покинути територію Литви протягом семи днів ", - повідомило міністерство.

За його словами, так Литва висловлює повну підтримку Чехії.

Оценка материала:

5.00 / 1
Латвія, Литва і Естонія висилають російських дипломатів у знак солідарності з Чехією 5.00 5 1
Политика / Европа
23.04.2021 190
Еще материалы раздела «Европа»