НОВИНИ ДНЯ: Чому Байден дозволив бити далекобійною зброєю по Росії: деталі від Reuters  Кім Чен Ин заявив про небезпеку ядерної війни  Синоптики погіршили прогноз погоди на вихідні: які регіони постраждають найбільше  Жителів низки регіонів України попередили про ожеледицю на дорогах у найближчу добу  Мокрий сніг і різкі перепади температури: яку погоду в Україні очікувати 23 листопада  На вихідних Україні прогнозують від -4 до +13, у суботу - дощі з мокрим снігом  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброювсі новини дня
Бізнес
Нерухомість
26.04.2021 731

Квартири на вторинці дорожчають швидше за новобудови – тенденції карантинного ринку

В Україні дорожчає житло. Упродовж року воно зросло у ціні більш ніж на 10 відсотків. Найдорожчі – оселі на вторинному ринку. Вони популярніші за ті, що у новобудовах.

Починаючи з першого локдауну дуже сильно підросли ціни, про це свідчать дані Держстату за останній рік. Скільки коштує квартира у якому регіоні:

Найдорожчий Київ – $ 54 600 за однокімнатну квартиру.

У Львові – $ 38 700.

В Одесі – $ 32 700.

В Дніпрі – $ 26 600.

У Харкові – $ 25 400.

Найбільше зросли ціни на вторинному ринку нерухомості – майже на 12,5%. Однокімнатну у спальному районі Києва півтора року тому можна було придбати за 30 тисяч доларів, сьогодні – 45 тисяч.

Через коронакризу люди почали частіше брати квартири у споруджених будинках. Менше ризику і швидше.

"Тому що вторинний ринок він вже з документами, новобудови – треба очікувати. Були угоди, які відбувалися на початку пандемії і люди чекали документи по 3 місяці, по півроку, а деякі навіть понад рік. Тому що за карантинних обмежень не можна було провести весь процес отримання правоустановчого документа", – кажуть фахівці.

Попит і підштовхнув ціни на "вторинці" угору. Але і новобудови додали у вартості майже 10 відсотків.

"Багато інвестують в будівництво, щоб потім заробити на зростанні ціни. Купують не одну квартиру для життя, а купують 5 квартир, 20 квартир. Для того, щоб перепродати, щоб відремонтувати-продати, для того, щоб здавати в оренду. Вони "накрутили" трошки ціни на первинну нерухомість", – зазначають спеціалісти у новинах "Сьогодні" на каналі "Україна".

А от розцінки на оренду житла майже не змінилися. Минулої весни "просіли" через коронавірус. Деякі власники навіть погоджувались на знижки для винаймачів на час локдауну. Та за рік вартість оренди повернулась на той самий рівень, як і було до пандемії.

 

Оценка материала:

5.00 / 1
Квартири на вторинці дорожчають швидше за новобудови – тенденції карантинного ринку 5.00 5 1
Бізнес / Нерухомість
26.04.2021 731
Еще материалы раздела «Нерухомість»