НОВОСТИ ДНЯ: Perseverance впервые сфотографировал ночное небо на Марсе  Украину в выходные накроют дожди и похолодание, а лето начнется с 12 мая  Пограничники рассказали, куда украинцы едут путешествовать  В Украине могут запустить COVID-сертификаты до 1 июля  В Украину придет настоящая жара, но с дождями: синоптик дал прогноз до конца мая  Украина присоединится к учениям НАТО Defender Europe 21  Скоростной трамвай продлят до станции метро «Дворец спорта»все новости дня
Политика
Украина
29.04.2021 194

Ватикан готовий стати посередником для України і РФ

Ватикан і Папа Римський Франциск особисто готовий бути посередником у зустрічі Президента України Володимира Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це заявив дипломат Ватикану кардинал Леонардо Сандрі, повідомляє La Reppublica.

"Конгрегація не знає про зустріч президентів України і Росії, але вірить, що посередництво Святого Престолу все-таки може відбутися після роботи Мінської групи. Водночас Сандрі стверджує, що Папа Франциск міг би взяти участь у цьому (зустрічі), як він це вже зробив, щоб допомогти примирення, в інших випадках", - пише видання.

Сандрі пояснив, що Мінська група, яка працює на посередництво, вже є. "Я вважаю, що будь-яка підтримка від Святого Престолу може бути здійснена в рамках цієї роботи", - сказав він.

При цьому дипломат Ватикану вважає, що Папа може внести свій вклад, як це робив в інших ситуаціях. "Я згадую, наприклад, про зустріч, яку він провів з Аль-Сістані в Іраку, і інші подібні зустрічі", - додав кардинал.

"Загалом, коли просять допомогти в сприянні миру і примиренню, Святий Престол ніколи не відступає", - резюмував Сандрі.

Тим часом НВ повідомляє з посиланням на джерела, що Україна пропонує провести зустріч президентів в Єрусалимі або Відні.

"У Нетаньягу довірчі відносини з нами, і з Росією. Тому Єрусалим - хороший варіант. Є й інший - Відень. Обидва місця по-своєму підходять із точки зору безпеки, як і гарантування рівноправності сторін", - сказав співрозмовник видання.

Оценка материала:

5.00 / 1
Ватикан готовий стати посередником для України і РФ 5.00 5 1
Политика / Украина
29.04.2021 194
Еще материалы раздела «Украина»