НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
13.05.2021 607

У «Ранку з Україною» дієтологиня дала поради, як відновити форму після хвороби на COVID-19

Коронавірус дає про себе знати не лише під час хвороби, а й після. Побічні симптоми б’ють по всьому тілу – від нервової системи до шкіри. А в боротьбі з вірусом хворі втрачають вагу, а потім не можуть повернути її назад. Дехто ж, навпаки, набирає кілограмів. У програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Марія Мельник і Григорій Герман з’ясували, чому так відбувається, чим небезпечні різкі перепади ваги та що з цим робити.

5d77baf0cafda_ranok_1000x590_13.05.21

Після хвороби на COVID-19 люди розділились на дві категорії: хтось набрав кілограми, а хтось – втратив. Такий результат лікарі пояснюють зниженням апетиту під час хвороби. Особливо у тих, у кого вона протікала нелегко. Звичайно, комусь таке б сподобалося. Але як це впливає на здоров’я?

«Якщо вага була не зайва – це великий ризик того, що більш тривалий час займе процес відновлення, – коментує дієтологиня Галина Незговорова в ефірі каналу «Україна». – Коли і так людина була худенька і тут втратила вагу, їй обов’язково слід її повернути. Для цього в раціоні мають бути повноцінний білок, овочі, горіхи та насіння».

Головне зрозуміти, чи справді вам треба повертати ті кілограми. Адже дехто, навпаки, міг скинути зайве. Тут може допомогти звичайний розрахунок індексу маси тіла. Для цього вагу у кілограмах треба поділити на зріст у метрах у квадраті. Якщо індекс у межах 19-25, то все з вагою гаразд.

Проте під час хвороби люди не лише худнуть, а й набирають зайвого. Цьому лікарка теж має пояснення.

«Зазвичай люди худнуть, коли хворіють на подібні хвороби. А от коли мали легкий ступінь важкості, а ще й перебували вдома на ізоляції, зрозуміло, що були доступні джерела харчування. І людина починала набагато більше їсти», – пояснює дієтологиня.

Тож тут більше відіграв роль людський фактор. І в такій ситуації підхід відновлення інший.

«Для тих, хто хоче скинути вагу, кількість прийомів їжі має бути обмежена. Не забуваємо про те, що слід включати певні фізичні адекватні навантаження», – коментує Галина Незговорова у програмі «Ранок з Україною».

Тож для тих, хто хоче набрати вагу, варто пам'ятати такі правила: вживати їжу 5 разів на день – три основних прийоми із великою кількістю білка – м’ясо, риба, молочні продукти, овочі та два перекуси у вигляді горіхів, насіння. Хто ж, навпаки, набрав зайвого, має вживати їжу три рази на день. У раціоні має бути біле м’ясо, овочі та фрукти. Бажано виключити із свого раціону солодощі та вироби з борошна. А додати фізичні навантаження.

Оценка материала:

5.00 / 1
У «Ранку з Україною» дієтологиня дала поради, як відновити форму після хвороби на COVID-19 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
13.05.2021 607
Еще материалы раздела «Суспільство»