НОВОСТИ ДНЯ: IBM запустила в эксплуатацию первый в Европе коммерческий квантовый компьютер  Знаменитый астероид из золота оказался не тем, чем его считали: заявление ученых  В космос в этом году отправят первый деревянный спутник  Археологи нашли тысячелетнюю ткань викингов  Грози будуть ще кілька днів – потім спека  Украина попала в список лучших стран Европы для туризма  Как устроена Вселенная: ученые обнаружили вращение «усиков галактик»все новости дня
Политика
Россия
17.05.2021 529

Лавров оголосив Арктику російською

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявляє, що Арктика - це російська територія.

Про це він сказав, говорячи про претензії Норвегії через військову активність РФ у регіоні, пише Інтерфакс у понеділок, 17 травня.

"Але всім прекрасно було давно відомо, що це наша територія, це наша земля", - сказав він.

За його словами, Росія відповідає за те, щоб арктичне узбережжя було безпечним, і все, що там робить РФ, абсолютно законно і легітимно.

"У нас виникають питання до таких наших сусідів як Норвегія, наприклад, яка всіляко намагається обгрунтувати необхідність переходу НАТО в Арктику. У Рейк'явіку на міністерському засіданні Арктичної ради, звичайно, будемо про це відверто говорити", - сказав Лавров.

Також він пропонує активізувати діалог на рівні начальників генштабів восьми країн-членів Арктичної ради.

За його словами, "цей механізм функціонував, але десь років сім тому наші західні колеги вирішили його заморозити". "Але якщо ви вирішили заморозити - тоді не ображайтеся, що у нас немає діалогу. Діалог же не ми припиняли", - сказав Лавров.

Оценка материала:

5.00 / 1
Лавров оголосив Арктику російською 5.00 5 1
Политика / Россия
17.05.2021 529
Еще материалы раздела «Россия»