НОВОСТИ ДНЯ: Тайна великого затемнения Бетельгейзе официально раскрыта  На дне озера в США нашли самолет, похожий на пропавший в 1965 году  В США подводные археологи обнаружили орудия из обсидиана возрастом 9000 лет  В Украине может быть лучший урожай за 10 лет: в Укргидрометцентре озвучили прогноз погоды  Одесский историк нашел новые документы о массовых расстрелах НКВД  Крупнейшая авиагруппа китайских ВВС пролетела мимо Тайваня  В Украину ворвется антициклон Zoe с мгновенными сильными ливнямивсе новости дня
03.06.2021 1305

Три телеканали не дотримуються частки української мови у вечірніх ефірах

Омбудсмен повідомив про порушення закону щодо мовних квот на телеканалах "1+1", "Інтер" та "Україна". Телеканали не дотримуються обов'язкової частки державної мови у вечірньому прайм-таймі.

Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в Facebook.

Він повідомив, що з 17 по 23 травня секретаріатом Уповноваженого із захисту державної мови здійснював моніторинг вечірнього ефіру телеканалів (прайм-тайм з 18:00 до 22:00). Моніторинг здійснювався з використанням медіасервісів для трансляції

Було встановено, що тривалість передач, фільмів, виконаних державною мовою у загальному тижневому обсязі мовлення телеканалу "Україна" становить 69,9%, "1+1" - 70,9%; "Інтер" - 72,9%. Відповідно ж до закону, така частка на загальнонаціональних каналах повинна становити не менше як 75%.

Крім того, у трансляції реклами, анонсів передач, фільмів "Інтер" та "ICTV" використали не українську мову.

"Звертаюся до Національної ради України з питань з телебачення та радіомовлення взяти виявлені нами факти до уваги та вжити відповідних заходів реагування, які передбачені чинним законодавством України", - зазначив омбудсмен.

Оценка материала:

5.00 / 1
Три телеканали не дотримуються частки української мови у вечірніх ефірах 5.00 5 1
Бизнес / Рынки и компании
03.06.2021 1305
Еще материалы раздела « Рынки и компании»