НОВОСТИ ДНЯ: Право на відстрочку. Кого точно не мобілізують під час війни: повний список  Карамельна шарлотка – рецепт смачного яблучного пирога  Коли свято Покрови 2023 року?   Україні потрібно 300 000 мігрантів щороку: соціологиня пояснила навіщо  Касетні ATACMS можуть з'явитися в Україні вже наступного тижня, - Newsweek  Чорноморський флот РФ частково позбавили можливості блокувати порти, - британська розвідка  Якою буде зима 2024 в Україні: чи будуть морози і снігвсе новости дня
03.06.2021 1653

Три телеканали не дотримуються частки української мови у вечірніх ефірах

Омбудсмен повідомив про порушення закону щодо мовних квот на телеканалах "1+1", "Інтер" та "Україна". Телеканали не дотримуються обов'язкової частки державної мови у вечірньому прайм-таймі.

Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в Facebook.

Він повідомив, що з 17 по 23 травня секретаріатом Уповноваженого із захисту державної мови здійснював моніторинг вечірнього ефіру телеканалів (прайм-тайм з 18:00 до 22:00). Моніторинг здійснювався з використанням медіасервісів для трансляції

Було встановено, що тривалість передач, фільмів, виконаних державною мовою у загальному тижневому обсязі мовлення телеканалу "Україна" становить 69,9%, "1+1" - 70,9%; "Інтер" - 72,9%. Відповідно ж до закону, така частка на загальнонаціональних каналах повинна становити не менше як 75%.

Крім того, у трансляції реклами, анонсів передач, фільмів "Інтер" та "ICTV" використали не українську мову.

"Звертаюся до Національної ради України з питань з телебачення та радіомовлення взяти виявлені нами факти до уваги та вжити відповідних заходів реагування, які передбачені чинним законодавством України", - зазначив омбудсмен.

Оценка материала:

5.00 / 1
Три телеканали не дотримуються частки української мови у вечірніх ефірах 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
03.06.2021 1653
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»