НОВОСТИ ДНЯ: Ватикан впервые раскрыл количество собственного имущества в мире  Ученые нашли место на Земле, где нет ни одного живого организма  Детектор гравитационных волн на Луне может открыть новую физику   В ОАЭ при раскопках нашли монеты Александра Македонского  Черные дыры превращают Вселенную в зал кривых зеркал   Ночью стало светло как днем: в Норвегии рухнул огромный метеорит  Литве не хватает колючей проволоки для забора с Беларусью - поможет Эстониявсе новости дня
Политика
Украина
07.06.2021 5127

81 мільйонер з Верховної Ради орендує житло в Києві за державний кошт

Всього у парламенті майже 150 депутатів, які орендують житло в Києві за державні гроші.

Як повідомили у Комітеті виборців України, найбільше таких депутатів-мільйонерів з орендованим житлом входять до фракції «Слуги народу» – їх 67.

Ще по четверо таких парламентаріїв є членами груп «За майбутнє» та «Довіра». Двоє депутатів-мільйонерів, що орендують житло, є позафракційними, двоє – члени «Європейської солідарності», один – член «Батьківщини», один – член «Опозиційної платформи - За життя».

Серед найбагатших парламентаріїв, які орендують житло за державний кошт:

  • Олег Воронько зі «Слуги народу», який задекларував 129 млн грн;
  • позафракційний Сергій Магера – 25,5 млн грн;
  • Остап Шипайшло зі «Слуги народу» – 22,5 млн;
  • Олександр Трухін зі «Слуги народу» – 20,9 млн;
  • Анатолій Урбанський з групи «За майбутнє» – 19,8 млн;
  • Олександр Пономарьов з ОПЗЖ – 19,3 млн;
  • Олег Мейдич з «Батьківщини» – 14 млн;
  • Валерій Лунченко з «Довіри» – 12,8 млн;
  • Степан Чернявський зі «Слуги народу» – 11,5 млн;
  • Павло Павліш зі «Слуги народу» – 10,8 млн.

«На думку Комітету виборців Верховній Раді варто відмовитися від практики виплати коштів для народних депутатів на оренду житла. Абсолютна більшість депутатів, які отримують такі кошти, могли б оплачувати винайм житла самостійно. Розмір заробітної плати народного депутата дозволяє оплачувати оренду квартири в м. Києві без допомоги коштів платників податків. Законодавчі норми щодо компенсації депутатам коштів на винайм житла є пережитком минулого, від якого варто відмовитися», – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Згідно з ч. 1 ст. 35 Закону «Про статус народного депутата України» у витратах на забезпечення діяльності Верховної Ради передбачаються кошти на оренду житла або винайм готельного номера. Гроші на житло парламентаріям видаються кожного місяця за кошторисом, встановленого Радою для вказаних цілей. Отримувати такі кошти мають право народні депутати, в яких немає житла у Києві, а самі вони зареєстровані на відстані понад 30 км від столиці.

Оценка материала:

5.00 / 1
81 мільйонер з Верховної Ради орендує житло в Києві за державний кошт 5.00 5 1
Политика / Украина
07.06.2021 5127
Еще материалы раздела «Украина»