НОВОСТИ ДНЯ: Ватикан впервые раскрыл количество собственного имущества в мире  Ученые нашли место на Земле, где нет ни одного живого организма  Детектор гравитационных волн на Луне может открыть новую физику   В ОАЭ при раскопках нашли монеты Александра Македонского  Черные дыры превращают Вселенную в зал кривых зеркал   Ночью стало светло как днем: в Норвегии рухнул огромный метеорит  Литве не хватает колючей проволоки для забора с Беларусью - поможет Эстониявсе новости дня
Политика
Европа
16.06.2021 207

У ЄС представили нову стратегію у відносинах з РФ

Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель представив у середу, 16 червня, нову стратегію ЄС щодо відносин з Росією.

Напередодні Боррель повідомив, що нова стратегія ЄС у відносинах з Росією базуватиметься на трьох принципах: відштовхувати, стримувати і взаємодіяти.

Стратегію на саміті в кінці червня мають затвердити лідери країн ЄС.

Боррель роз'яснив кожен з трьох принципів.

Так, "протидіяти" Росії ЄС має намір на російській території і пострадянському просторі. Зокрема, хочуть перешкоджати порушенням прав людини в Росії, порушенню суверенітету України, відповідати на "шкідливі дії уряду Росії, включаючи гібридні атаки". Крім того, ЄС має намір "обмежувати ресурси, які уряд Росії може залучити для проведення руйнівної зовнішньої політики".

"Стримувати" ЄС має намір російський вплив на своїй території, на міжнародних майданчиках і на уми єврогромадян. Блок має намір розвивати свої кібернетичні й оборонні можливості, а також можливості "стратегічної комунікації". Також ЄС має намір тісно координувати свої дії з НАТО і Групою семи, а також "підтримувати своїх східних партнерів".

Продовжувати "взаємодіяти" з Росією ЄС готовий "з кількох стратегічних завдань", де прогрес без РФ неможливий. Йдеться про боротьбу з потеплінням клімату, боротьбу з пандемією і громадське здоров'я. Крім того, у стратегії пропонується "проводити більше технічних консультацій з російським урядом, з широкого кола економічних подразників, які знижують конкурентні переваги ЄС". ЄС також готовий вести діалог щодо Арктики та інших напрямків регіонального співробітництва, а також щодо врегулювання глобальних і регіональних конфліктів.

Крім того, ЄС укотре запропонував "активізувати контакти між людьми", вводячи спрощення візового режиму, але лише "для окремих категорій громадян".

Оценка материала:

5.00 / 1
У ЄС представили нову стратегію у відносинах з РФ 5.00 5 1
Политика / Европа
16.06.2021 207
Еще материалы раздела «Европа»