<
НОВИНИ ДНЯ: Опади відступлять: Гідрометцентр розповів про погоду на Київщині  Спека відступає: 13 червня в Україні стане свіжіше  Удари України вглиб Росії: Світан назвав необхідну зброю, яка зможе діставати аж до Уралу  Зеленський хоче до зими відновити усі зруйновані енергооб'єкти, які можливо  Дощі, а подекуди навіть грози: якою буде погода в Україні 13 червня  Україну накриють зливи з градом і шквалами: синоптикиня уточнила прогноз на вівторок  Зливи, град та шквали: синоптик попередила про небезпечні опади та похолоданнявсі новини дня
Бізнес
Економіка
29.06.2021 550

У Польщі не вистачає сезонних робітників – заманюватимуть більшими зарплатами

У Польщі бракує збирачів сезонних ягід. Роботодавці обіцяють спростити працевлаштування іноземців. Навіть готові скорочувати робочий день і збільшувати зарплати.

60d9b593f37e6_29.06.21

Кілька місяців працює киянка Марина, а заробіток годує весь рік. Вона збирає у Фінляндії ягоди. Цього року через закриті кордони складніше оформити документи. Та й це не перешкода, адже умови праці гідні.

"Безкоштовне житло вони надають, також безкоштовне харчування. І це вигідно. Якщо це, скажімо, людина працьовита, то за місяць за гарного врожаю і бажання працювати можна заробити від півтори тисячі євро. Робота пекельна. Якщо хочете заробити, це треба працювати в теплицях по 15-16 годин на добу, і це дуже важко", – ділиться досвідом Марина.

За чотири місяці має до семи тисяч євро. Та більшість українців обирають Польщу – туди квитки дешевші, документи оформити простіше, та й коротший робочий день. Заробіток менший – до сорока тисяч гривень. Та є й переваги.

"Вашою працею опікується агенція. В одного роботодавця може бути малина, полуниця, лохина, в іншого – злаки. Агенція пропонує переїхати під їх же керівництвом, координацією, до іншого роботодавця, який вам теж запропонує роботу, ви обираєте – хочу чи не хочу", зазначає експерт з добору праці Тетяна Пашкіна.

На відміну від Європи, українські сезонні роботи коротші. Працюють переважно неофіційно – відповідно після закінчення сезону полуниці шукати наступний підробіток доведеться самостійно. Та й платять у нас набагато менше.

"В середньому можуть заробляти 22-26 тисяч гривень. Робочий день починається о сьомій і закінчуємо також перед обідом. Потім люди відпочивають 2,5-3 години і виходять десь після третьої, працюють до сьомої", – каже заступник директора сільськогосподарського виробничого кооперативу Олексій Прокопчик у новинах “Сьогодні” на каналі “Україна”.

Такий розділений робочий день пояснюють тим, що наші врожаї збирають переважно просто неба, а в полі до +40 градусів.

"За кордоном більш технологічне аграрне господарство. Якщо у нас більш звичне, є полуниця, яка стелеться землею, треба рачкувати або лежачи, то в Європі – теплична полуниця, яка є вертикальною, і, відповідно, коли ви збираєте, вам зручніше", – каже експертка з добору праці.

Через ситуацію з коронавірусом українцям в Європі пропонують високі зарплатні. Особливо тим, хто готовий виїхати щонайменше на півроку.  

Оценка материала:

5.00 / 1
У Польщі не вистачає сезонних робітників – заманюватимуть більшими зарплатами 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
29.06.2021 550
Еще материалы раздела «Економіка»