НОВОСТИ ДНЯ: Збільшення тарифів на електроенергію: у Раді розповіли, наскільки зросте сума у платіжках  Погода в Україні на 30 травня: синоптикиня розповіла, де пройдуть дощі  "Вразили 100% цілей, визначених Генштабом": Резніков про ефективність британських ракет Storm Shadow  До НАТО може увійти лише частина України: західні ЗМІ пишуть про єдину форму стримування Росії  Хто такі бійці легіону "Свобода Росії": учасники операції на Бєлгородщині розповіли про себе  В Україні оголосили штормове попередження: які регіони накриють потужні грози  Нова війна на Близькому Сході: чому конфлікт "Талібану" і Ірану вигідний Українівсе новости дня
Політика
Світ
24.07.2021 526

"Медовий місяць" підтримки Байдена закінчився

Рейтинг Джо Байдена з початку президенства у США у липні знизився з 56% до 50%. До цього його рівень підтримки не демонстрував значних коливань. І поточний показник є найнижчим на сьогодні.

Про це йдеться у даних опитування 6-21 липня американського інституту дослідження громадської думки імені Ґеллапа.

45% дорослого населення США не схвалюють дії Байдена. Це відбувалося в той час, як прогрес з боротьбою із пандемією застопорився, пояснюють соціологи.

Рейтинг Байдена відмічений крайньою партійною поляризацією, котра останніми роками стала в США нормою. На сьогодні 90% демократів, 12% республіканців та 48% тих, котрі не підтримують жодну з партій, схвалюють дії Байдена.

Протягом останніх трьох місяців Байдена підтримували в середньому 53,3% опитаних, що трохи нижче середнього показника за перший квартал (56,0%).

Водночас рейтинг Байдена вищий, ніж рейтинг попередніх президентів США за вказаний період – Білла Клінтона (44,0%) і Дональда Трампа (38,8%). Єдиний глава США з вигідним відсотком довіри був Барак Обама (62,0%).

Зниження середнього показника рейтингу Байдена приблизно на 3% між першим і другим кварталами є типовою рисою для президентів сучасної історії США, додають соціологи.

При цьому фахівці прогнозують, що показники довіри президента у майбутньому, найімовірніше, буде падати протягом ІІІ кварталу президентського терміну. Наприклад, так свого часу сталося з Обамою – люди були незадоволені безробітним становищем і неоднозначним проведенням реформи у сфері охорони здоров’я.

Соціологи зауважують, що з огляду на тенденцію падіння довіри у Байдена завершився "медовий місяць" на посту глави держави. Будь-які подальші зміни будуть залежати, зокрема, від схвалення його дій демократами і тими, хто не підтримує жодну з партій. Саме це сталося і зараз, коли обидві групи трохи менш позитивно налаштовані до Байдена.

Оценка материала:

5.00 / 1
"Медовий місяць" підтримки Байдена закінчився 5.00 5 1
Політика / Світ
24.07.2021 526
Еще материалы раздела «Світ»