НОВИНИ ДНЯ: "Загарбати цілком й остаточно": політичний експерт назвав сценарій, який Путін підготував для України  Що робити, щоб буряк швидше зварився: 25 хвилин на будь-який розмір плоду — і каструля буде чистою  Церковний календар на грудень 2024 року: коли до дітлахів прийде святий Миколай і дата Різдва  На вихідних погода в Україні зміниться, - прогноз  Удари західними ракетами і системами по РФ змінять характер війни, - ISW  Рецепт сирної запіканки з манкою  Синоптики погіршили прогноз погоди на вихідні: які регіони постраждають найбільшевсі новини дня
Бізнес
Економіка
07.09.2021 640

Україна може увійти до сімки найбільших експортерів м’яса птиці

Україна може вже найближчим часом увійти до сімки найбільших експортерів м’яса птиці.

630_360_1579781428-115_07.09.21

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, про це заявила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька на XVI Міжнародній конференції «Птахівництво 2021».

За словами очільниці відомства, сьогодні Україна входить до десятки провідних світових експортерів курятини. За даними Держстату, за 6 місяців 2021 року українські виробники експортували майже 217 тис. тонн м’яса та субпродуктів птиці до 96 країн. За цей же час було експортовано понад 442,5 млн штук яєць птиці до 55 країн.

«З початку року ми відкрили два нових експортних ринки – ринок Ефіопії для столових яєць та ринок Ліберії для м’яса птиці. На черзі – ще декілька ринків, зокрема, на азійському та африканському напрямках», - розповіла Магалецька.

Вона нагадала, що для експорту важливе значення має епізоотична ситуація в птахівництві. Завдяки реалізації програми контролю за грипом птиці Україна відновила статус країни вільної від високопатогенного грипу птиці. Зонування щодо грипу птиці вже визнані ЄС та Об’єднаними Арабськими Еміратами. Після повідомлень про відновлення статусу країни, вільної від грипу птиці, експортні зняли обмеження Гонконг та Сінгапур.

Водночас, за словами Магалецької, ризик занесення збудника грипу птиці з дикими перелітними птахами існує постійно та істотно підвищується під час весняної й осінньої міграції. Тому найбільш ефективними заходами є дотримання вимог біобезпеки - як у комерційних, так і в особистих селянських господарствах, а також своєчасне реагування у випадку захворювання.

«У цьому році на Всесвітній асамблеї делегатів МЕБ (Міжнародне епізоотичне бюро - ред.) було прийнято рішення щодо віднесення спалахів грипу серед птиці в особистих селянських господарствах до таких, які не впливають на торгівлю. Тобто, якщо в країні зареєстровано спалах грипу птиці в особистому підсобному господарстві, то до таких країн торгові обмеження не повинні застосовуватись», - наголосила очільниця Держпродспоживслужби.

Як повідомляв Укрінформ, Японія 2 серпня 2021 року зняла заборону на експорт м’яса птиці та яєць з України, запроваджену у грудні 2020 року через поширення патогенного грипу птиці. Раніше такі обмеження були скасовані Йорданією, Сінгапуром, Киргизстаном та іншими країнами.

Оценка материала:

5.00 / 1
Україна може увійти до сімки найбільших експортерів м’яса птиці 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
07.09.2021 640
Еще материалы раздела «Економіка»