Життя та Стиль
Суспільство
У «Ранку з Україною» юрист розповів, як діяти, якщо роботодавець відмовляється від розрахунку під час звільнення
У новій рубриці «Твій юрист» програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» успішний юрист Костянтин Гамкрелідзе дав поради, які допоможуть вам захистити свої права під час звільнення з роботи.
Будь-яка людина може потрапити на махінації нечесних роботодавців. Тому юрист вирішив дати почерговий план дій під час звільнення з роботи. Насамперед робітник має звернутись до роботодавця з вимогою про здійснення розрахунку – це буде додатковим захистом у подальшому.
«Намагайтесь зібрати якомога більше доказів порушених прав: відеофіксація, письмові вимоги та докази їх вручення роботодавцю. Саме це допоможе вам у відновленні свого порушеного права», – радить Костянтин Гамкрелідзе в ефірі каналу «Україна».
Якщо прохання про розрахунок не було почуте, робіть так:
надішліть скаргу до Державної служби з питань праці, якщо там підтвердять порушення – змусять підприємство усунути його;
звертайтесь до суду.
«Останнім способом впливу на роботодавця є звернення до правоохоронних органів. Відповідно до норм статті 175 Кримінального кодексу України – у разі затримки виплати більше ніж на місяць, роботодавець несе кримінальну відповідальність за такі дії», – зазначив експерт у програмі «Ранок з Україною».
Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».
Оценка материала:
У «Ранку з Україною» юрист розповів, як діяти, якщо роботодавець відмовляється від розрахунку під час звільнення14.09.2021