НОВОСТИ ДНЯ: В Украину идут сильные заморозки: какие области под угрозой  Витамины круглый год: проростки, которые стоит выращивать на своей кухне  Українцям розповіли, коли чекати піку нової хвилі COVID-19  Какой будет зима и ждать ли снег на Новый год. Синоптик озвучила прогноз  Україна оскаржить новий газовий контракт Угорщини та РФ.  Чому жінкам обов'язково треба їсти сало  У Путіна розповіли, як реагуватимуть на появу військ НАТО в Українівсе новости дня
Бизнес
Экономика
15.09.2021 207

У КМ розповіли, чим загрожує зростання цін на газ

Україна втратить близько 0,2% ВВП через рекордне зростання цін на газ в Європі.

Таку оцінку дали в Мінекономіки, пише РБК-Україна в середу, 15 вересня.

"Безпосередній вплив на споживчу інфляцію від можливого подальшого підвищення ціни на газ для потреб населення додатково оцінюється в межах 0,5 п.п., від подорожчання гарячої води і опалення ще додатково 0,3 п.п. Можливий негативний вплив на ВВП не перевищить 0,2 п.п.", - йдеться у відповіді міністерства.

У Мінекономіки вважають, що значне зростання ціни на імпортований газ надасть лаговий вплив на економіку України в наступних періодах. Але вплив не буде пропорційним сильному зростанню ціни.

"По-перше, Україна, як і будь-яка країна, має так звані "вбудовані амортизатори" для пом'якшення впливу цінових шоків. Для шоку ринку газу це рівень запасів, сформований при більш низькій ціні. Використовуючи цей елемент, країна може "згладити" вплив тимчасового шоку ціни", - пояснили у відомстві.

При цьому в Кабміні додали, що зараз у світі дорожчає не тільки газ, а й інші товари і послуги.

Крім того, в Мінекономіки нагадали, що Україна й раніше стикалася з високими цінами на газ. Так, востаннє максимальна ціна імпортованого газу спостерігалася в 2018 році - 300,5 млн доларів за тис. кубометрів і в 2012 році - 424,5 доларів за тис. кубометрів.

"Отже, наявність достатніх запасів, сформованих при більш низькій ціні, сприятлива кон'юнктура на зовнішніх ринках іншої продукції, реалізація українськими товаровиробниками комплексу дій, спрямованих на впровадження енергозберігаючих технологій для економії або заміни в собівартості продукції газової складової, дозволить пом'якшити вплив тимчасового шоку ціни на газ і без значних втрат адаптуватися до нового рівня витрат", - резюмували в Мінекономіки.

Оценка материала:

5.00 / 1
У КМ розповіли, чим загрожує зростання цін на газ 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
15.09.2021 207
Еще материалы раздела «Экономика»