НОВОСТИ ДНЯ: Вперше за 20 років збільшилася кількість людей, які живуть за межею бідності - ООН  У Туреччині випробували ручний гранатомет, який стріляє різними боєприпасами  Время жизни нейтрона измерили при помощи холодной ванны   NASA отправило зонд Люси на изучение троянских астероидов  В Украину идет похолодание с морозами: синоптики рассказали о погоде в регионах  В Україні виросте один з головних податків  Смертність в Україні перевищує минулорічний рівень більш ніж на 15%все новости дня
Жизнь и Стиль
Личные финансы
17.09.2021 207

В Україні дозволили комбінувати вакцини Pfizer та Moderna

Міністерство охорони здоров'я України дозволило комбінувати мРНК вакцини проти COVID-19 американського виробництва Pfizer/BioNTech і Moderna.

У МОЗ кажуть, що якщо вакцина проти COVID-19 від одного виробника недоступна в країні, то другу дозу можна зробити наявною вакциною такого ж типу іншого виробника.

Пацієнти, які отримали першу дозу вакцини Moderna, для другого щеплення можуть використовувати Pfizer, і навпаки. При цьому, інтервал між двома дозами складе 28 діб.

У липні міністерство схвалило рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики про ефективність і безпеку комбінування двох вакцин.

Як відомо, вакцини Pfizer/BioNTech і Moderna використовують однаковий механізм імунного захисту. З щепленням в організм потрапляє мРНК вірусу - частина генетичного матеріалу, з якого в організмі формуються білки, які є на поверхні молекул вірусу. Таким чином організм вчиться формувати імунний захист.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні дозволили комбінувати вакцини Pfizer та Moderna 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Личные финансы
17.09.2021 207
Еще материалы раздела «Личные финансы»