НОВОСТИ ДНЯ: Вперше за 20 років збільшилася кількість людей, які живуть за межею бідності - ООН  У Туреччині випробували ручний гранатомет, який стріляє різними боєприпасами  Время жизни нейтрона измерили при помощи холодной ванны   NASA отправило зонд Люси на изучение троянских астероидов  В Украину идет похолодание с морозами: синоптики рассказали о погоде в регионах  В Україні виросте один з головних податків  Смертність в Україні перевищує минулорічний рівень більш ніж на 15%все новости дня
Политика
Украина
23.09.2021 268

ВР прийняла закон про олігархів у другому читанні

Верховна Рада на пленарному засіданні в четвер, 23 вересня, прийняла в другому читанні закон про олігархів. За відповідний законопроект №5599 президента Володимира Зеленського проголосували 275 нардепів.

Згідно з документом, олігархом вважається той, хто:

  • бере участь у політичному житті;

  • має значний вплив на ЗМІ;

  • є кінцевим бенефіціарним власником монополії, підтверджена вартість активів особи, що перевищує 2 млрд 270 млн.

Рішення про визнання особи олігархом приймається РНБО на підставі подання Кабміну, члена РНБО, НБУ, СБУ або Антимонопольного комітету. Всіх олігархів будуть вносити в публічний реєстр.

У разі потрапляння в нього громадянам забороняється: робити внески партіям, бути бенефіціаром або контролером ЗМІ, купувати об'єкти великої приватизації.

Службовці або чиновники зобов'язані подавати "декларацію про контакти" в разі зустрічі з олігархом.

Закон набирає чинності наступного дня після його опублікування і вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності. Закон втрачає силу через 10 років з дня введення його в дію.

Перед голосуванням за закон про олігархів Рада не проголосувала за відсторонення першого заступника голови парламенту Руслана Стефанчука від ведення пленарного засідання на вимогу опозиційних фракцій. Таку пропозицію підтримали всього 61 народний депутат (для прийняття позитивного рішення необхідно, мінімум, 226 голосів "за").

Заява від фракцій Європейська солідарність, Голос і Батьківщина надійшла після того, як народні депутати проголосували за розгляд законопроекту про деолігархізацію (№5599) за спеціальною процедурою, яка не дає можливість народним депутатам поставити на обговорення всі поправки до документа.

Оценка материала:

5.00 / 1
ВР прийняла закон про олігархів у другому читанні 5.00 5 1
Политика / Украина
23.09.2021 268
Еще материалы раздела «Украина»