НОВОСТИ ДНЯ: Україна перейде на зимовий час в останню неділю жовтня  Телескоп NASA показав пульсар у сузір'ї Цефея  Біля Рівного знайшли ритуальне поховання, якому близько 5000 років  Какие звуки слышны на Марсе: данные Perseverance  Погода в Украине дважды изменится до конца октября: Диденко озвучила прогноз  Под Киевом обнаружили стоянки древних людей, которым больше 10 тысяч лет  Ізраїль і Південна Корея випускатимуть бойові безпілотники нового поколіннявсе новости дня
Бизнес
Экономика
24.09.2021 280

У Нафтогазу не вистачає грошей закупити газ - ЗМІ

Нафтогаз зіткнувся з браком коштів на закупівлю газу.

Про це пише в п'ятницю, 24 вересня, РБК-Україна.

За даними видання, загальний обсяг надпланових витрат НАК може скласти 123 млрд гривень. У самому Нафтогазі підрахували, що їм доведеться заплатити на 33,7 млрд гривень більше від ренти на газ власного видобутку.

"Адже середня митна ціна газу значно перевищує вартість, за якою НАК реалізовує його для потреб населення і теплокомуненерго. За трирічним договорами з останніми, компанія недоотримає 36,7 млрд гривень", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що у компанії немає грошей на закупівлю 3 млрд кубометрів газу в опалювальний сезон. Для цього планують отримати від Оператора ГТС України 44,5 млрд гривень. За даними видання, цю угоду мав днями затвердити Кабмін, але в ній знайшли юридичні помилки і відклали ухвалення рішення.

У той же час, прем'єр-міністр Денис Шмигаль сьогодні у Верховній Раді заявив, що уНафтогазу достатньо коштів для планової діяльності.

"З приводу НАК Нафтогаз, планова діяльність триває, коштів Нафтогазу для планової діяльності абсолютно достатньо. Дійсно, досить великі суми були спрямовані для забезпечення закачування газу в сховища, і це природний процес для цього часу", - сказав він.

Оценка материала:

5.00 / 1
У Нафтогазу не вистачає грошей закупити газ - ЗМІ 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
24.09.2021 280
Еще материалы раздела «Экономика»