НОВОСТИ ДНЯ: Почему древнеегипетские фараоны перестали строить пирамиды?   У стіні стамбульської Святої Софії знайшли записки та малюнки  Hubble показав струмінь плазми «новонародженої» зірки у сузір'ї Оріон  Озвучен прогноз погоды в Украине на декабрь  Президент анонсував масштабний проєкт термомодернізації багатоквартирних будинків  Берлін попереджає Кремль про наслідки нової агресії проти України  На Киев надвигаются метели и морозывсе новости дня
07.10.2021 689

Ціни на нерухомість в Україні стабілізуються

До кінця року середні ціни на новобудови можуть вирости в середньому лише на 2-3%

В Україні знизилася активність на вторинному ринку житла. Зокрема, в Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Харкові кількість угод упала майже на 5-10%. Про це повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта, пише bigmir.net.

Зокрема, експерт зазначив, що пік активності на вторинному ринку в найбільших містах повільно спадає.
"Станом на початок жовтня тенденція до падіння активності вже простежується не тільки в найбільших містах, а й у всіх обласних центрах України", - підкреслив фахівець.

Дана ситуація вплинула і на ціни. Так в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові та Харкові середнє зростання вартості житла в порівнянні з серпнем, не перевищив 1,5-2%.

За його словами, до кінця року по всій країні буде спостерігатися стабілізація цін з незначними коливаннями, істотно не позначаться на загальних цінових показниках.
"Покупець є, але шукає дешевші пропозиції", - підкреслив фахівець.

У свою чергу, цінова кон'юнктура на первинному ринку залежить від декількох факторів:
• зростання собівартості будівництва,
• попиту,
• розвитку іпотеки,
• реформи містобудування.

"До кінця року середні ціни на новобудови можуть вирости в середньому лише на 2-3%. Зараз збільшення цін в межах 3-5% очікується лише в 20-30% споруджуваних. Разом з тим, забудовники чудово розуміють, що" відірваність "цін від реального попиту вплине на подальше зменшення кількості угод ", - підкреслив фахівець.

При цьому, попит в сегменті оренди житла, був реалізований більш ніж на 90%.

Найбільше зростання - до 10% - зафіксовано в Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі. В інших обласних центрах збільшення вартості оренди квартир не перевищило 5% На його думку, високі комунальні тарифи, зокрема вартість опалення, можуть істотно позначитися на подальшому ціноутворенні.
На думку експерта, в разі оголошення локдауна, цінова ситуація в різних сегментах житла буде залежати насамперед від тривалості жорсткого карантину.

Оценка материала:

5.00 / 1
Ціни на нерухомість в Україні стабілізуються 5.00 5 1
Бизнес / Недвижимость
07.10.2021 689
Еще материалы раздела «Недвижимость»