НОВОСТИ ДНЯ: Російські окупаційні війська змінили тактику і збільшують активність — командувач ООС  Украине прогнозируют дождь и мокрый снег, на западе - метели  Карантин в Україні: у Києві та 5 областях повністю стабілізувались COVID-показники  На Киев надвигается буря: снегопад не будет прекращаться весь день  Політ людини на Місяць: Україна планує долучитися до програми NASA  Телескоп NASA показав біполярну туманність у сузір’ї Косинець  Украине прогнозируют мокрый снег, дождь и гололедицувсе новости дня
Политика
Мир
11.10.2021 428

Президентка Тайваню відповіла на пропозицію Китаю про «возз'єднання»

Лідерка Тайваню Цай Інвень відповіла на пропозицію керівника Китаю Сі Цзіньпіна про «мирне возз'єднання». Вона заявила, що острів продовжуватиме зміцнювати власну військову оборону та не піде шляхом, що пропонує Пекін.

Як передає Укрінформ, про це пише The Guardian.

Відповідаючи на неодноразові погрози лідерів Китаю про те, що Пекін одного разу захопить Тайвань - силоміць, якщо це буде потрібно, та повалить його демократично обраний уряд, президентка сказала, що Тайвань має рішучість захищати себе та своє майбутнє, що "має вирішуватися відповідно до волі тайванського народу".

Цай Інвень сказала це у Національний день Тайваню - 10 жовтня.

"Ми продовжимо зміцнювати нашу національну оборону та демонструвати свою рішучість захищати себе, щоб ніхто не зміг змусити Тайвань піти тим шляхом, що намітив нам Китай", - сказала лідерка Тайваню.

"Ми не діятимемо необдумано, але не має бути абсолютно жодних ілюзій щодо того, що тайванський народ скориться перед тиском", — додала вона.

У КНР, в офісі у справах Тайваню, вже прокоментували її слова: "Ця промова виправдовує незалежність Тайваню, розпалює конфронтацію, розділяє історію та спотворює факти".

Як повідомлялося, військові відносини з Китаєм наразі у найгіршому стані протягом 40 років. Про це заявив міністр оборони Тайваню Чіу Го-чен.

Чіу Го-чен також попередив, що Китай може організувати повномасштабне вторгнення на острів до 2025 року.

Тайвань вважає себе суверенною державою, проте Пекін вважає Тайвань провінцією, що відкололася.

Оценка материала:

5.00 / 1
Президентка Тайваню відповіла на пропозицію Китаю про «возз'єднання» 5.00 5 1
Политика / Мир
11.10.2021 428
Еще материалы раздела «Мир»